Trwa ładowanie...

Mama premiera apeluje do nauczycieli. Słowa od kombatantów

"Nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców, biorących na zakładników młodzież im powierzoną" - napisała do strajkujących nauczycieli grupa kombatantów. Apel podpisała m.in. Jadwiga Morawiecka, matka szefa rządu PiS.

Share
Mama premiera apeluje do nauczycieli. Słowa od kombatantów
Źródło: East News, fot: Jacek Domiński/Reporter
d3dshiy

Autorzy stanowiska zwrócili się do nauczycieli zrzeszonych w związkach zawodowych z apelem, aby "nie wdawali się w działania polityczne".

"Pedagodzy, którzy nas wychowali w latach międzywojennych, wszczepili w nas patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. Dzięki temu nasze pokolenie było zdolne do podjęcia walki z najeźdźcami zarówno z zachodu, jak i ze wschodu" - stwierdzili kombatanci

Ocenili, że w przeszłości polscy nauczyciele musieli nawet ryzykować życiem.

d3dshiy

""Tego ostatniego w dzisiejszych czasach nie musimy wymagać od pedagogów, ale nie możemy zrozumieć obecnych wychowawców, biorących na zakładników młodzież im powierzoną" - dodają sygnatariusze, zaznaczając, że traktują strajk jako "działanie czysto polityczne".

Zobacz także: Zaskakujący pomysł Pawłowicz. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

"My niżej podpisani, w obliczu Boga i historii, prosimy Was o refleksję i zaniechanie Waszych destrukcyjnych działań" - kończą apel kombatanci.

Pod apelem podpisali się m.in: płk Weronika Sebastianowicz - prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi, mjr dr Janusz Kamocki i
mjr Mieczysław Banaczyk i inni żołnierze AK, a także przedstawiciele sybiraków - łącznie 30 osób - w tym matka premiera Mateusza Morawieckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dshiy

Podziel się opinią

Share
d3dshiy
d3dshiy
Więcej tematów