Trwa ładowanie...
d3x11h1

Małopolska kurator i jej mąż mieszkają w szkole. Twierdzą, że nie stać ich na wynajem mieszkania

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak mieszka z mężem w szkole. A dokładniej w liceum, którego Ryszard Nowak jest dyrektorem. Kurator twierdzi, że nie stać ich na wynajem mieszkania. Małżeństwo czeka, aż miasto zaoferuje im lokum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowak mieszka z mężem w szkole od 1992 roku
Barbara Nowak mieszka z mężem w szkole od 1992 roku (Agencja Gazeta)
d3x11h1

Jak pisze "Dziennik Polski" Nowakowie mieszkają w XII Liceum Ogólnokształcącym od 1992 r.

W 2017 r. dyrektor Ryszard Nowak zwrócił się do prezydenta miasta o lokal zamienny z zasobów gminnych. Swoją prośbę motywował chęcią zwolnienia miejsca w szkole. Zgodnie z prawem lokal komunalny należy się dyrektorowi, jeśli ma on umowę najmu ze szkołą – informuje "Gazeta Wyborcza".

"Dziennik Polski" podaje natomiast, że miasto oferowało małżeństwu różne mieszkania. Małopolska kurator mówiła, że propozycje te odrzucali, bo nie odpowiadał im standard mieszkań.

d3x11h1

CZYTAJ TEŻ: Kraków. Mąż kurator oświaty mieszka w szkole. Nie chce się wyprowadzić

Koszt wynajmu?

Z danych magistratu wynika, że miesięczny koszt wynajmu mieszkania w szkole wynosi 295,92 zł. Kurator Barbara Nowak w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" stwierdziła, że cena, którą płaci z mężem za lokum w szkole to blisko 600 zł, a "od maja będzie 730 zł". Dodała także, że kiedy z mężem wprowadzali się do 54-metrowego mieszkania w szkole, musieli przeprowadzić generalny remont, który był kosztowny.

- Nie stać nas w tym momencie na kupno lub najem innego lokum – stwierdziła w "Dzienniku Polskim" kurator Nowak.

Kurator podała też, że zarówno ona jak i mąż "dobrze zarabiają od niedawna". "Gazeta Wyborcza" informuje natomiast, że zarobki Barbary Nowak wynoszą ok. 11 tys. zł miesięcznie. Dziennikarze "Dziennika Polskiego" piszą też, że dochody Ryszarda Nowaka, męża małopolskiej kurator, wyniosły w 2018 r. ok. 93 tys. brutto.

d3x11h1

Mieszkanie od miasta

"Dziennik Polski" podaje także pod wątpliwość sam fakt oferowania małżeństwu Nowaków mieszkania od miasta. Zgodnie z prawem nie należy się ono osobie, która jest właścicielem nieruchomości na terenie gminy.

A z oświadczenia majątkowego Ryszarda Nowaka z 2017 roku wynika, że dyrektor jest właścicielem mieszkania w Krakowie wartego 291 200 złotych. Jednak w 2019 roku wspomniany lokal już nie figuruje. Nowak tłumaczył, że powód jest taki, że trwa postępowanie spadkowe, a mieszkanie formalnie zapisane jest na zmarłego ojca.

Małopolska kurator tłumaczy, że "mieszkanie po śmierci rodziców jej męża nie ma jeszcze przeprowadzonego postępowania spadkowego." Oceniła też, że z jej prywatnej sprawy "robi się cyrk”. - Ta sytuacja ma na celu szkalowanie mojego imienia i przedstawianie mnie i mojego męża jako oszustów – podsumowała w rozmowie z "DP".

CZYTAJ TEŻ: LGBT i seksualizacja dzieci. Małopolska kurator Barbara Nowak walczy ze zgorszeniem. Dowodów brak

Źródło: "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Polski"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x11h1

Podziel się opinią

Share

d3x11h1

d3x11h1
Więcej tematów