Trwa ładowanie...

Mali. Krwawy nalot. Nie żyje 20 osób, w tym dzieci

Mali. Tragiczny nalot w środkowej części kraju. W wyniku ataku powietrznego zginęło co najmniej 20 osób. Wśród nich znajdowały się także dzieci. Wszyscy byli zgromadzeni na uroczystości weselnej.

Mali kolejnym punktem zapalnym? Dzień wcześniej doszło do masakry na granicy Mali i NIgru (na zdjęciu)Mali kolejnym punktem zapalnym? Dzień wcześniej doszło do masakry na granicy Mali i NIgru (na zdjęciu)Źródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA/STR, STR
d2t9kr9
d2t9kr9

W Mali - państwie w zachodniej Afryce - doszło do krwawej masakry. W zdarzenie mogli być zaangażowani islamscy ekstremiści, jednak to nie oni dokonali bombardowania.

Mali. Nalot na weselników. "Później nic nie widziałem"

Do nalotu doszło w niedzielę 3 stycznia w wiosce Bouti. Z relacji świadków wynika, że najpierw podczas uroczystości weselnych, które zgromadziły dużą liczbę mieszkańców wioski, zaatakowali dżihadyści.

Uzbrojeni ekstremiści mieli wtargnąć do wioski i zażądać oddzielenia kobiet od mężczyzn, którzy wspólnie się bawili. To był jednak dopiero wstęp do tragedii.

- Właśnie robiliśmy, co nam kazali, gdy usłyszałem odgłos samolotu i natychmiastowe uderzenie z góry. Później nic nie widziałem, bo byłem nieprzytomny - mówił w rozmowie z AP jeden z rannych mieszkańców.

Zobacz też: Afera szczepionkowa. Jacek Jaśkowiak skrytykowany wewnątrz PO. "Niefortunny wpis"

Mali. Krwawy nalot na wioskę. Nie żyje ponad 20 osób, w tym dzieci

Według innych doniesień, 3 stycznia w Mali na wioskę Bouti miały zostać przeprowadzone dwa, a nie jeden nalot. - Było co najmniej 20 zabitych i ponad 27 zaginionych. Osobiście straciłem dwóch przyjaciół - mówił dziennikarzom Hamadoun Dicko, prezes Stowarzyszenia Młodzieży Tabital Pulaaku.

d2t9kr9

Na ten moment nie jest znana dokładna liczba ofiar. Wiadomo, że wśród nich znajdują się także dzieci. Informację ws. nalotu potwierdził już Guillaume Nguefa, szef sekcji praw człowieka misji ONZ w Mali.

Mali. Krwawy nalot. Kto odpowiada za atak?

Zagadką pozostaje, kto przeprowadził krwawy powietrzny atak.

Wody w usta nabrały malijski rząd oraz francuskie wojsko, które we wspomnianym rejonie prowadzi działania wojskowe przeciwko dżihadystom - informuje agencja Reutera.

Nieoficjalnie mówi się, że za nalot może być odpowiedzialne francuskie wojsko, które obecność dżihadystów potwierdziło z powietrza oraz na ziemi. Islamscy ekstremiści mieli poruszać się na motocyklach i ostatecznie znaleźć się w wiosce Bouti, gdzie zaatakowali weselników.

d2t9kr9

To nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnich tygodniach w tym rejonie Afryki. Na granicy z Mali w miejscowości Tchoma Bangou w Nigrze Zginęło około 70 osób, z kolei w wiosce Zaroumadareye - 30. Tamten atak terrorystyczny miał miejsce w sobotę 2 stycznia, na dzień przed masakrą w Bouti.

Źródło: AP / Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t9kr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t9kr9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj