Trwa ładowanie...

Małgorzata Zwiercan może stracić immunitet. Do marszałka Sejmu trafił wniosek

Do marszałka Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłance Małgorzacie Zwiercan. Skierowała go warszawska prokuratura okręgowa za pośrednictwem Prokuratora Generalnego. Chodzi o głośną sprawę głosowanie w Sejmie za innego posła.

Share
Małgorzata Zwiercan może stracić immunitet. Do marszałka Sejmu trafił wniosek
Źródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d25rm4l

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2016 roku. To było głosowanie podczas wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Posłanka Małgorzata Zwiercan na prośbę Kornela Morawieckiego zagłosowała za niego.

Sprawę ujawniła wtedy Agnieszka Pomaska z PO.

Kamera WP uchwyciła moment głosowania "na dwie ręce". Zobacz wideo

Prokuratura okręgowa wystąpiła z takim wnioskiem za pośrednictwem Prokuratury Generalnej. - Chodzi o zachowanie, do jakiego doszło w trakcie głosowania podczas 16 posiedzenia Sejmu, 14 kwietnia 2016 r. - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie rzecznik Łukasz Łapczyński.

Zwiercan, wówczas posłanka Kukiz’15, zagłosowała za swojego partyjnego kolegę - Kornela Morawieckiego, podczas głosowań nad wyborem sędziego TK. Po tym zdarzeniu została wykluczona z partii.

Obecnie jest w kole poselskim Wolni i Solidarni. Śledztwo prowadzone przez warszawską prokuraturę dotyczy przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariusza publicznego – posłanki na Sejm RP.

d25rm4l

Podziel się opinią

Share
d25rm4l
d25rm4l
Więcej tematów