Trwa ładowanie...

Małgorzata Kidawa-Błońska: we wtorek ostatnie posiedzenie rządu Donalda Tuska

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że odbędzie się ostatnie, krótkie posiedzenie rządu, pod przewodnictwem pełniącego obowiązki premiera Donalda Tuska. - To będzie pożegnanie rządu i premiera Tuska - podkreśliła.

Share
Małgorzata Kidawa-Błońska: we wtorek ostatnie posiedzenie rządu Donalda Tuska
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d3bn42i

- To będzie ostatnie, krótkie posiedzenie rządu, wiadomo, że Ewa Kopacz została już desygnowana na funkcję premiera, a od poniedziałku będzie premierem - powiedziała rzecznik rządu.

Jej zdaniem, na posiedzeniu rządu raczej nie będą rozpatrywane żadne punkty merytoryczne, chyba że - jak zastrzegła - "coś ważnego by wypadło". - Nie wypada, żeby teraz podejmować decyzje, bo takie decyzje powinien podejmować już nowy rząd - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Na stronach KPRM nie ma informacji o żadnych punktach merytorycznych, którymi mieliby zajmować się we wtorek ministrowie.

d3bn42i

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął dymisję gabinetu Donalda Tuska 11 września, jednocześnie powierzając mu dalsze pełnienie obowiązków premiera - do czasu wyłonienia jego następcy; Tusk 1 grudnia obejmuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

W poniedziałek Kopacz została desygnowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na premiera. Teraz będą toczyć się oficjalne rozmowy ws. tworzenia nowego gabinetu. Skład rządu, który ma zostać powołany 22 września, może być znany przed końcem tego tygodnia.

d3bn42i

Podziel się opinią

Share
d3bn42i
d3bn42i
Więcej tematów