Trwa ładowanie...
31-07-2015 14:10

Malezyjskie władze potwierdziły, że odnaleziony na Reunion fragment skrzydła należy do Boeinga 777

Znaleziony na francuskiej wyspie Reunion fragment skrzydła samolotu pochodzi z Boeinga 777 - taką informację potwierdził agencji AFP przedstawiciel malezyjskich władz.

Malezyjskie władze potwierdziły, że odnaleziony na Reunion fragment skrzydła należy do Boeinga 777Źródło: AFP, fot: Yannick Pitou
d95k0e8
d95k0e8

Na wyłowionym z oceanu fragmencie zachował się numer "657 BB", który potwierdza, że to element skrzydła Boeinga 777. - Jesteśmy blisko rozwiązania tajemnicy zaginięcia lotu MH370 - powiedział malezyjski wiceminister transportu Abdul Aziz Kaprawi. Jak dodał, odnaleziony fragment skrzydła boeinga jest dowodem na to, że samolot rzeczywiście spadł, jak wcześniej sądzono, do Oceanu Indyjskiego.

Na razie jednak wciąż jednoznacznie nie stwierdzono, że fragment skrzydła to pierwsza odnaleziona część samolotu malezyjskich linii lotniczych, który zaginął 17 miesięcy temu. Niemniej jednak latający w barwach Malaysia Airlines Boeing 777 to jedyna tego typu maszyna, którą uznaje się za zaginioną w tej części świata.

Abdul Aziz Kaprawi wyjaśnił, że ostatecznego potwierdzenia, że to fragment samolotu obsługującego lot MH37 musi dokonać producent maszyny. - Boeing wykonywał pewne modyfikacje tej części skrzydła i tylko on może stwierdzić, czy znalezione szczątki były przez nich modyfikowane. Dopiero po tej weryfikacji będziemy mogli być pewni, że to część maszyny Malaysia Airlines - powiedział wiceminister.

Znaleziony fragment ma być przetransportowany do laboratorium w Tuluzie, które specjalizuje się w badaniu wypadków lotniczych. Tam szczątki zostaną poddane analizom - poinformowały w czwartek francuskie źródła bliskie śledztwu.

d95k0e8

Mimo że fragment skrzydła odnaleziono tysiące kilometrów od miejsca poszukiwań samolotu, mógł on tam zostać przeniesiony przez prądy morskie. Eksperci mają teraz opracować prawdopodobną trasę, jaką fragment pokonał w ciągu kilkunastu miesięcy.

Poszukiwania malezyjskiego boeinga są prowadzone na obszarze 120 tys. kilometrów kwadratowych na południowy zachód od wybrzeży Australii. To największa tego typu operacja na świecie.

Maszyna należąca do malezyjskiego przewoźnika zaginęła w marcu ub.r. podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób. Zaginięcie samolotu, realizującego lot o oznaczeniu MH370, to jedna z największych niewyjaśnionych tajemnic w historii lotnictwa.

d95k0e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d95k0e8
Więcej tematów