Trwa ładowanie...

Mała niedźwiedzica rośnie jak na drożdżach. Zoo prosi poznaniaków o datki na zakup mleka

• Mała niedźwiedzica, która tydzień temu trafiła do poznańskiego zoo, zdobyła serca mieszkańców miasta
• To jeszcze maluch, dla którego najdrobniejsza infekcja jest dużym zagrożeniem
• Miś musi otrzymywać specjalne, drogie mleko
• Władze zoo proszą poznaniaków o wsparcie finansowe

Mała niedźwiedzica rośnie jak na drożdżach. Zoo prosi poznaniaków o datki na zakup mlekaŹródło: Zoo w Poznaniu
d23rybf
d23rybf

Małego niedźwiadka znaleziono kilka tygodni temu w Bieszczadach. Nigdzie nie było jego matki, dlatego leśnicy z Cisnej zdecydowali się go przygarnąć. Po udzieleniu misiowi podstawowej pomocy w jednej z przemyskich lecznic dla zwierząt, zdecydowano się znaleźć mu nowy dom. Wybór padł na poznańskie zoo, gdzie od kilku lat funkcjonuje azyl dla niedźwiedzi.

Cisna (zdrobniale "Isia"), bo tak nazwano małą niedźwiedzicę, szybko skradła serca pracowników ogrodu zoologicznego, a także poznaniaków, którzy każdego dnia śledzą doniesienia o sympatycznym misiu, jakby była to celebrytka z pierwszych stron gazet. Pracownicy zoo czasem nawet kilka razy dziennie wrzucają na Facebooka najnowsze zdjęcia Cisnej z krótkimi notkami, co u niej słychać. Nie zawsze są to jednak dobre wieści. Wczoraj wieczorem mała gwiazda dostała biegunki. To bardzo niebezpieczne, bo kilkumiesięczny niedźwiedź to - pod względem wrażliwości - odpowiednik niemowlęcia.

- Alarm, serce w gardle, podrzucanie babciom ludzkiego dziecka i natychmiastowa pomoc. Wyobraźcie sobie rozbrykanego trzylatka z ADHD, którego nagle rozbolał brzuszek. Isia nie straciła ani werwy, ani apetytu, nadal dokazywała po niedźwiadkowemu, ale z posmutniałą mordką - opisują dramatyczny moment pracownicy zoo. - Masowanie brzuszka, leki i niesamowity dr Majka, który po całym, ciężkim dniu pracy odwiedził Isię w nocy, wysłuchał jej burczeń i wpadł na genialny pomysł - jak podać nieinwazyjnie małemu żarłokowi wzmacniającą kroplówkę? Ano, do butli ze smokiem! Wypite natychmiast. Dziś Isia jest jak nowa - dodaje.

d23rybf

Cisna - nazywana też "Isią" - rośnie bardzo szybko i waży już 8 kilogramów. To zasługa podawania jej specjalistycznego mleka - niedźwiedzia matka produkuje bowiem pokarm o 20-procentowej zawartości tłuszczu. Niestety, jest on bardzo drogi, dlatego pracownicy zoo proszą poznaniaków o wsparcie finansowe.

Darowizny na ten cel można wpłacać na konto w banku PKO BP S.A. o numerze: 72 1020 4027 0000 1702 1263 5951 z dopiskiem "Niedźwiadka Cisna i przyjaciele".

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d23rybf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23rybf
Więcej tematów