Trwa ładowanie...
29-11-2014 10:15

Makabryczne odkrycie koło Warszawy. Wietnamczycy sprzedawali mięso z psów?

Tonę mięsa niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli w wietnamskich sklepach w Wólce Kosowskiej. To prawdopodobnie mięso z psów.

Makabryczne odkrycie koło Warszawy. Wietnamczycy sprzedawali mięso z psów?Źródło: YOUTUBE.COM
d3tw53a
d3tw53a

- Mięso zostało zabezpieczone w celu dokonania badań genetycznych, na podstawie których zostanie potwierdzony gatunek zwierząt, z których pochodziło. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów - powiedziała Dagmara Bielec-Janas, rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG

Kontrola dotyczyła legalności pobytu w Polsce cudzoziemców zatrudnionych m.in. w sklepach znajdujących w Wólce Kosowskiej.

- Wylegitymowanych zostało 31 obcokrajowców różnych narodowości, zatrzymaliśmy dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. W trakcie kontroli funkcjonariuszy zaniepokoił widok mięsa niewiadomego pochodzenia, przygotowanego do regularnej sprzedaży - powiedziała Dagmara Bielec-Janas.

Mięso było przechowywane w złych warunkach sanitarnych. Właścicielami czterech sklepów i towaru, byli obywatele Wietnamu.

d3tw53a

Dwa z czterech sklepów zostały już zamknięte. Do sądu trafią też wnioski o ukaranie ich właścicieli, m.in. za nieprzestrzeganie warunków sanitarnych, przez wprowadzanie do sprzedaży zwierzęcych produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń oraz ich sprzedaż w niedozwolonym miejscu - dodała Bielec-Janas.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż towar trafiał do restauracji i barów orientalnych na terenie Warszawy i okolic.

Jeśli potwierdzi się, że zabezpieczono mięso psów, właścicielom grozi kara więzienia.

d3tw53a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tw53a
Więcej tematów