Trwa ładowanie...
d3q1op9

Magdalena Adamowicz w Brukseli. Upamiętniła męża

Część budynku Komitetu Regionów w Brukseli została nazwana imieniem Pawła Adamowicza. Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Gdańska, który został zamordowany. W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyła m.in. żona zmarłego prezydenta, Magdalena Adamowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Adamowicz, żona zmarłego polityka
Magdalena Adamowicz, żona zmarłego polityka (Agencja Gazeta)
d3q1op9

Tablica pojawiła się w budynku Europejskiego Komitetu Regionów, którego członkiem był Paweł Adamowicz. Umieszczono na niej tekst w języku angielskim. Podkreślono, że Adamowicz został zamordowany w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. "Upamiętniony za trwające całe życie zaangażowanie na rzecz demokracji lokalnej i Europejskim wartościom wolności, tolerancji i solidarności" - czytamy na tablicy. Dodano również cytat z Vaclava Havla, prezydenta Czech: "Prawda i miłość przezwyciężą kłamstwa i nienawiść"

- Dziś dla mnie i moich bliskich bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Foyer w siedzibie Komitetu Regionów nazwane zostało imieniem Pawła Adamowicza. Razem z Piotrem, bratem Pawła odsłoniliśmy pamiątkową tablicę. Jestem dumna, że mój mąż jest symbolem otwartości, solidarności i jedności także w Europie - mówiła Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska.

W Brukseli obecny był również marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przedstawiciele miejskich radnych.

d3q1op9

Zobacz także: Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniająca ofiary katastrofy w Smoleńsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q1op9

Podziel się opinią

Share

d3q1op9

d3q1op9
Więcej tematów