Trwa ładowanie...

Madrycki trop ws. zamachowca z Paryża. Co Amedy Coulibaly robił w Hiszpanii?

Hiszpańskie służby badają pobyt w Madrycie dżihadysty, który przed tygodniem zastrzelił w Paryżu policjantkę i czterech zakładników, wziętych w sklepie koszernym. Amedy Coulibaly miał przebywać w hiszpańskiej stolicy na przełomie roku.

Share
Madrycki trop ws. zamachowca z Paryża. Co Amedy Coulibaly robił w Hiszpanii?
Źródło: AFP, Fot: French Police
d3w6cz2

Decyzję o wszczęciu dochodzenia podjęła Audiencia Nacional - sąd zajmujący się sprawami najwyższej wagi, m.in. terroryzmem.

Policja informuje, że Amedy Coulibaly dotarł do Madrytu 31 grudnia. Z Paryża do stolicy Hiszpanii podróżował samochodem w towarzystwie swojej partnerki Hayat Boumeddiene i pewnego mężczyzny. Nieznany mężczyzna i kobieta odlecieli 2 stycznia do Stambułu, a Coulibaly wrócił do Francji.

d3w6cz2

Na żądanie sędziego prowadzącego sprawę, policja bada, gdzie terroryści spędzili noc i co robili podczas pobytu w Madrycie. Ich nazwiska nie figurują w żadnym hotelu ani pensjonacie, dlatego policja nie wyklucza, że spędzili dwa dni w prywatnym mieszkaniu. Sprawdza też, czy podczas pobytu do kogoś dzwonili.

W poniedziałek turecki rząd potwierdził, że partnerka Coulibaly'ego w towarzystwie mężczyzny doleciała 2 stycznia do Stambułu, a sześć dni później przekroczyła granicę z Syrią. Był to dzień, w którym Coulibaly zastrzelił policjantkę.

Zobacz też: Uniknął braci Kouachi. Schował się w szafce

d3w6cz2

Podziel się opinią

Share
d3w6cz2
d3w6cz2
Więcej tematów