Trwa ładowanie...
d3ibs7x

Macierewicz uderza w Jaruzelskiego. Mocne słowa

Były szef MON skomentował obchody 50. rocznicy Marca'68. Nie oszczędził gen. Wojciecha Jaruzelskiego, którego nazwał antysemitą. Oberwało się również ambasador Izraela Annie Azari.
Share
Macierewicz krytycznie odniósł się do słów ambasador Izraela
Macierewicz krytycznie odniósł się do słów ambasador IzraelaŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d3ibs7x

W czwartek, podczas uroczystości w 50. rocznicę Marca '68 na Uniwersytecie Warszawskim, prezydent Andrzej Duda poprosił wszystkich pokrzywdzonych przez antysemicką nagonkę o wybaczenie. Anna Azari, która wzięła udział w uroczystościach na Dworcu Gdańskim w Warszawie, stwierdziła z kolei, że "przez ostatnie półtora miesiąca już wie, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie antysemickie demony - nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów".

Do słów ambasador krytycznie odniósł się Macierewicz na antenie TVP 1. - Takie postawienie sprawy wydaje mi się, delikatnie mówiąc, nieroztropne. Z całym szacunkiem dla pani ambasador - stwierdził były szef MON.

Macierewicz zwrócił uwagę na rolę Wojciecha Jaruzelskiego. - Przez lata był podnoszony jako wzór żołnierza, obywatela, patrioty przez ludzi, którzy zarzucali antysemityzm społeczeństwu i narodowi. A prawdziwym antysemitą był Jaruzelski i jego towarzysze. Antysemityzm był PZPR, a nie na ulicach Warszawy, Siedlec czy Legionowa - przekonywał poseł PiS.

d3ibs7x

Jak dodał, marzec 1968 roku był okresem, w którym nie było podziału na Żydów i nie-Żydów. - Na nasze plecy też te pałki spadały, bo współczuliśmy prześladowanym - podkreślił były minister obrony narodowej.

W wyniku antysemickiej nagonki, inspirowanej przez komunistyczne władze Polski, do wyjazdu z kraju zostały zmuszone tysiące osób pochodzenia żydowskiego.

Kontrowersyjna ustawa

Tydzień temu przez Sejm została uchwalona ustawa degradacyjna. Zakłada ona możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Chodzi m.in. o gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

d3ibs7x

Zobacz także: Żakowski: "Kaczyński już wie, że Macierewicz popłynął"

d3ibs7x

Podziel się opinią

Share
d3ibs7x
d3ibs7x
Więcej tematów