Trwa ładowanie...

Macierewicz murem za Kaczyńskim. "Trzeba ufać! Zaufanie czyni cuda"

Antoni Macierewicz, przewodniczący podkomisji zajmującej się sprawą katastrofy w Smoleńsku zaznaczył swoje całkowite wsparcie dla Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo czystki przeprowadzonej w MON, w wyniku której odszedł, zaznaczył że nadal bezgranicznie mu ufa.

Macierewicz murem za Kaczyńskim. "Trzeba ufać! Zaufanie czyni cuda"Źródło: East News, fot: Adam STASKIEWICZ
d1mv7ie
d1mv7ie

Podczas wieczornej audycji Telewizji Republika oglądający mogli zadawać pytania Antoniemu Macierewiczowi na Twitterze za pomocą hasztagu #ZapytajMacierewicza.

Na jedenz z wpisów odnośnie apelu Jarosława Kaczyńskiego o zaufanie, przewodniczący podkomisji odpowiedział bez zastanowienia: - Trzeba ufać! To jest oczywiste. Zaufanie czyni cuda, dlatego trzeba ufać.

W wieczornej rozmowie Macierewicz podkreślał również, że: - Świetnie, że współpraca z panem Błaszczakiem układa się dobrze. Naród i państwo jest respektowane, tylko wtedy kiedy samo jest zdolne do podjęcia wysiłku zbrojnego - mówił. - Tylko to państwo jest zdolne się bronić i współpracować z sojusznikami, które ma świetnie wyszkoloną i przygotowaną armię – podkreślał.

W innej części rozmowy Macierewicz odniósł się do nominacji nowych generałów. - Cała trudność i problem polega na tym, aby były to osoby, które będą dobrze kształtowały polskie wojska - tłumaczy Macierewicz. - Ciesze się, że to oznacza, że będzie nowy system kierowania i dowodzenia polską armią. Długo tłumaczono, że nie ma tych nominacji, ponieważ musi być najpierw nowy system kierowania. Jeśli będą to dobre powołania, to będę się cieszył – mówi.

d1mv7ie

– Nigdy do roku 2016 nie wykorzystano wszystkich pieniędzy przeznaczonych na modernizację. Dopiero my to zrobiliśmy – dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Antoni Macierewicz po dymisji zachowuje powściągliwość?

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu.

– Wszystko może być rozwiązane i załatwione jeżeli będziemy mieć wolne i niepodległe państwo od nacisków ze wschodu - skomentował przyjęcie nowelizacji Macierewicz. - Bezpieczeństwo militarne jest fundamentem reform gospodarczych, wewnętrznych i wszystkich innych – podkreślił.

Źródło: http://telewizjarepublika.pl

d1mv7ie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mv7ie
Więcej tematów