Trwa ładowanie...
17-11-2015 12:16

Macierewicz: ISIS należy zwalczać u źródła, to był atak na wszystkich Europejczyków

- Polska w pełni respektuje i aprobuje stanowisko Francji. Wyraziłem naszą gotowość do nieograniczonych rozmów, podkreślając, że źródło terroryzmu, które bardzo dotknęło Francję, dotknęło również Polskę - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po spotkaniu szefów resortów obrony w Brukseli. Dodał, że ten "straszliwy atak był atakiem na wszystkich Europejczyków".

d3657go

Nadal trwa śledztwo w sprawie ataków w Paryżu, w których zginęło 129 osób. Francuskie i belgijskie służby wciąż szukają Salaha Abdeslama. Zdaniem służb ma być ósmym zamachowcem, jedynym, któremu udało się przeżyć ataki.

Według nieoficjalnych informacji organizatorem zamachów był urodzony w Brukseli Abdelhamid Abaaoud. Belg marokańskiego pochodzenia był prawdopodobnie mózgiem siatki działającej w tym kraju i kierował nią z Aten. Do tej pory ustalono tożsamość pięciu zamachowców. Są wśród nich: Ismael Mostefai, Samy Amimour, brat Saleha Abdeslama - Brahim Abdeslam oraz Bilal Hadfi. Syryjski paszport znaleziony przy zwłokach jednego z zamachowców samobójców należał do 25-letniego Ahmada Al Mohammada.

d3657go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3657go
Więcej tematów