Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Macierewicz: 10 kwietnia cząstkowy raport zespołu parlamentarnego

10 kwietnia parlamentarny zespół zaprezentuje cząstkowy raport poświęcony przebiegowi katastrofy smoleńskiej obejmujący nowe ustalenia w zakresie przygotowań do lotu i kwestii prawnych - zapowiedział szef zespołu Antoni Macierewicz z PiS. Dodał, że tego dnia zostaną zaprezentowane m.in. nowe badania prof. Wiesława Biniendy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-2v9j35

- Materiał będzie dotyczył nie tylko samej katastrofy, ale wszystkich trzech części raportu, który opracowujemy: zarówno przygotowań w aspekcie bezpieczeństwa, w szczególności przebiegu wydarzeń, jak i kwestii prawnych, które zadecydowały, iż oddano całe śledztwo stronie rosyjskiej. Ten cząstkowy materiał, który będzie przedstawiony, obejmie nowe aspekty w tych kwestiach - powiedział Macierewicz.

Poseł nie wykluczył, że podczas posiedzenia zespołu 10 kwietnia zaprezentowane zostaną wyniki prac między innymi dr. Grzegorza Szuladzińskiego, który kończy analizy dotyczące upadku samolotu. - Są nowe badania prof. Wiesława Biniendy i przede wszystkim kwestie dotyczące badania miejsca katastrofy - dodał.

Zdaniem szefa zespołu parlamentarnego precyzyjne zbadanie stanu zwłok ofiar, a także korelacji między ich stanem, a miejscem, w którym zostały znalezione po katastrofie, jest obecnie jedną z najważniejszych spraw. - Badanie to może w istotny sposób przyczynić się do rozstrzygnięcia tezy, czy samolot rozpadł się w powietrzu - mówił.

ycipk-2v9j35

10 kwietnia, w trzecią rocznicę smoleńskiej katastrofy, Prawo i Sprawiedliwość, kluby "Gazety Polskiej", stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, zapowiadają manifestację w Warszawie. Według ich szacunków może w niej wziąć nawet około 100 tys. osób.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35