Trwa ładowanie...
d8dkzdr

Macedonia: armia ostrzelała pozycje partyzantów

Przy wsparciu śmigłowców i czołgów siły macedońskie ostrzelały w poniedziałek pozycje rebeliantów albańskich w wioskach na północy Macedonii - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony, Georgi Trendafilov.
Share
d8dkzdr

Według rzecznika, partyzanci ostrzelali w poniedziałek rano z moździerzy i broni ciężkiej stanowiska macedońskie w pobliżu wiosek Slupczane i Vaksince, opanowanych przez Armię Wyzwolenia Narodowego (WAK).

Prowokacje ze strony separatystów rozpoczęły się nad ranem, natężenie ostrzału rosło w ciągu dnia i musieliśmy użyć śmigłowców i czołgów - oświadczył rzecznik prasowy armii, płk Blagoja Markovski.

Markovski wykluczył ewentualność operacji na szeroką skalę przeciw partyzantom albańskim. Zapewnił jednocześnie, że siły rządowe odpowiadają jedynie na prowokacje.

W miniony czwartek rząd macedoński nie podjął ofensywy przeciwko rebeliantom, choć w południe upłynął termin ultimatum. Skopje postanowiło przedłużyć zawieszenie broni, by dać czas na ucieczkę mieszkańcom ostrzeliwanych od dwóch tygodni wiosek. (ajg)

d8dkzdr

Podziel się opinią

Share
d8dkzdr
d8dkzdr
Więcej tematów