Trwa ładowanie...

Łukaszenka o polskim produkcie. "Rozlicz za to Polaków"

Alaksandr Łukaszenka kolejny raz wziął udział w nagraniu na potrzeby białoruskiej propagandy. Tym razem sadził drzewka owocowe, co stało się okazją do krytyki pod adresem polskich rolników. Zdaniem dyktatora, jabłka importowane z naszego kraju są gorszej jakości od owoców z Białorusi.

Łukaszenka o polskim produkcie. "Rozlicz za to Polaków"Łukaszenka o polskim produkcie. "Rozlicz za to Polaków"Źródło: East News, Twitter
d1u7dyn
d1u7dyn

Swoją tyradę Łukaszenka wygłosił w swojej rodzinnej wsi u boku młodego rolnika.

- Importujemy jabłka, zwłaszcza polskie. A jego jabłka są lepsze niż jakiekolwiek polskie jabłka. A najważniejsze jest to, że są czystsze. Ale nie tylko dlatego, bo on tak mówi. On po prostu wie, że jeżeli wprowadzi na rynek paskudny produkt, to my go rozliczymy. A idź i rozlicz za to Polaków - powiedział dyktator.

Łukaszenka nie powiedział jednak prawdy. Producentów owoców z Unii Europejskiej obowiązują rygorystyczne przepisy, które sprawiają, że jakość unijnych produktów rolnych jest często lepsza od tych, które powstają poza granicami UE.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d1u7dyn

Zobacz też: weszli do pomieszczenia ukrytego w szafie. Niecodzienne odkrycie w Nowym Targu

Komiczna propaganda Łukaszenki. Sadził drzewka

Na tym Łukaszenka jednak nie poprzestał. Gdy tylko dowiedział się, że młody rolnik gospodarzy na stu hektarach, oświadczył bez wahania, że w takim razie mogły otrzymać pod nadzór cały "kołchoz", czyli państwowe gospodarstwo rolne.

Wcześniej Łukaszenka posadził kilka drzewek oraz dał pokaz rąbania drewna. Wszystko w ramach "czynu społecznego".

Przeczytaj też:

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u7dyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1u7dyn
Więcej tematów