Trwa ładowanie...
Łukasz Warzecha o propozycjach PO: to są śmieci

Łukasz Warzecha o propozycjach PO: to są śmieci

- W przypadku Platformy, osiem lat rządów, w których nie zrealizowano niemal nic z obietnic, powoduje, że to co dziś słyszymy, nie powinno być przedmiotem wnikliwego zainteresowania - powiedział w programie Wirtualnej Polski "Dzieje się na żywo" Łukasz Warzecha z tygodnika "wSieci". - To, co PO nam proponuje, to po prostu śmieci - dodał.

Share
d2gywgo

Warzecha podał przykład: - Proponują gigantyczną reformę systemu podatkowego, a przez osiem lat nie byli w stanie zrealizować jednej drobnej zapowiedzi - likwidacji obowiązku meldunkowego. Coś, co uważam za przeżytek komunizmu, powinno zniknąć. Donald Tusk to zapowiadał - jest i nadal będzie. Tyle są warte obietnice Platformy - oświadczył.

- Jeśli chodzi o PiS, sytuacja jest zupełnie inna. Rządzili tylko przez dwa lata, więc należy się przyglądać temu, co dziś zapowiada. Szczególnie, że ma dużą szansę rządzić w najbliższej kadencji - dodał.

Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" uznała z kolei, że obietnice wyborcze pokazują, jakie dziś tematy są ważne. - Praca, stawki minimalne, regulacja umów - wymieniała.

Jej zdaniem, PiS stawia głównie na wsparcie dla rodzin i na wsparcia bezpośrednie dla osób, a nie wsparcia systemowe.

d2gywgo

Podziel się opinią

Share
d2gywgo
d2gywgo
Więcej tematów