Trwa ładowanie...
d31jaxw
łukasz mężyk

Łukasz Mężyk odchodzi z TVP Info

Łukasz Mężyk, wydawca i współzałożyciel 300polityka.pl, zrezygnował z prowadzenia programu publicystycznego "Cztery strony" w TVP Info - informuje press.pl.
Share
Łukasz Mężyk odchodzi z TVP Info
Źródło: WP
d31jaxw

Mężyk tłumaczy, że przychodząc do programu, pięć miesięcy temu, miał świadomość, że będzie współpracował z telewizją, która "ulega pokusom jednostronności, ale nie jest ona normą". Teraz jednak doszedł do wniosku, że nie może dalej "udawać, że nie widzi coraz wyraźniejszego kontekstu, w którym występuje" i dalej prowadzić program, gdy "hasłem anteny TVP Info staje się "jedna strona".

Mężyk powiadomił już o swojej decyzji szefa TVP Info Piotra Lichotę.

Dziennikarz rozpoczął prowadzenie programu "Cztery strony" pod koniec czerwca br. Zastąpił w programie Marcina Celińskiego po tym jak ten zaprosił do studia Tomasza Piątka, autora opublikowanego w "Gazecie Wyborczej" artykułu o powiązaniach ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z Robertem Luśnią, współpracownikiem komunistycznej bezpieki. Kierownictwo TVP Info nie zgodziło się na takiego gościa.

Press.pl pytal wówczas Mężyka, czy nie ma problemów, że w takiej sytuacji zastępuje Celińskiego. - Dlaczego miałbym mieć z tym problem? Nie wnikam w powody tego rozstania. Dostałem zawodową propozycję, którą uznałem za bardzo ciekawą, inspirującą, dającą mi nowe możliwości rozwoju zawodowego i ją przyjąłem- odpowiedział wówczas dziennikarz.

d31jaxw

Podziel się opinią

Share
d31jaxw
d31jaxw
Więcej tematów