Trwa ładowanie...
d1t4djx
23-05-2004 13:50

Ludzie Ordynackiej o polityce: "za" i "przeciw"

Uczestnicy kongresu
Stowarzyszenia Ruchu Studenckiego Ordynacka są podzieleni w
kwestii przyszłości Stowarzyszenia: część opowiada się za
samodzielnym udziałem Ordynackiej w życiu politycznym - mniejszość
chciałaby zachować charakter Stowarzyszenia jako instytucji
"użyteczności publicznej".

d1t4djx
d1t4djx

Nic złego w udziale Ordynackiej w wyborach parlamentarnych nie widzą ani marszałek Sejmu Józef Oleksy, ani szef MSWiS Ryszard Kalisz. Ten ostatni zastrzega jednak, że jest "pomiędzy" obiema koncepcjami.

Aspirujący do roli przewodniczącego Ordynackiej Wiesław Kaczmarek obawia się upolitycznienia Stowarzyszenia, wolałby, aby zajmowało się ono "budową instytucji społeczeństwa obywatelskiego". Przestrzega też, że przekształcenie się Ordynackiej w partię polityczną spowodowałoby rozłam wśród jej członków: wielu z nich popiera różne opcje polityczne. Jednego z autorów koncepcji udziału Ordynackiej w życiu politycznym, Włodzimierza Czarzastego, Kaczmarek charakteryzuje jako "osobę niezwykłej ambicji politycznej".

Sam Czarzasty uważa, że udział w życiu publicznym stowarzyszenia to także udział w życiu politycznym. Autor projektu uchwał, nad którymi ma głosować kongres nie zaprzecza, że jest jedną z osób sterujących stowarzyszeniem w kierunku "podmiotu politycznego". W kuluarach mówi się o Czarzastym "lider" Ordynackiej, nie tylko z uwagi na noszony przez niego żółty sweter.

Dla Stanisława Cioska - gościa kongresu - kwestia wyboru roli jaką ma odgrywać Stowarzyszenie ma szerszy charakter: uważa, że w Europie, w miejsce dotychczasowych klasycznych partii politycznych, poszukuje się innych form reprezentacji. Nazywa to "demokracją bis" i sądzi, że właśnie Ordynacka ma szansę taką nową formułą reprezentacji przedstawić.

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj