Trwa ładowanie...
d3hggrw
Ludwik Dorn: nie ma dziś w Polsce nikogo, kto mógłby wywrzeć nacisk na Jarosława Kaczyńskiego
x-news/TVN 24

Ludwik Dorn: nie ma dziś w Polsce nikogo, kto mógłby wywrzeć nacisk na Jarosława Kaczyńskiego

• Ludwig Dorn w TVN24: nie ma nikogo, kto mógłby wywrzeć wpływ na Kaczyńskiego
• "PiS się zapętlił"
• "Kaczyński nie cofa się nigdy"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3hggrw

- PiS się tak zapętlił, że dla nich klęską jest postępowanie zgodnie z konstytucją - mówił w "Kropce nad i" Ludwik Dorn. Były marszałek Sejmu i były wicepremier w rządzie PiS dodał w TVN24, że nie ma dziś w Polsce nikogo, kto mógłby wywrzeć nacisk na Jarosława Kaczyńskiego.

Dorn tłumaczył, że gdyby rząd Beaty Szydło zdecydował się na publikację spornego wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, to dla obozu władzy oznaczałoby to utratę twarzy.

d3hggrw

Zdaniem Dorna, Jarosław Kaczyński nie zmieni zdania. - On nie cofa się nigdy, chyba że woda podeszła mu nie do ust, ale dużo, dużo powyżej nosa i jest odcięty od dostępu powietrza - przekonywał dawny polityk PiS.

Gość Moniki Olejnik uważa, że prezes PiS mógłby rozważać zmianę stanowiska, gdyby mocno ochłodziły się relacje ze Stanami Zjednoczonymi lub wszczęto drugi etap procedury monitorowania praworządności w Polsce.

Tłumaczył, że na tym etapie Rada Europejska może większością 4/5 głosów stwierdzić "poważne ryzyko naruszania podstawowych wartości Unii Europejskiej".

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów