Trwa ładowanie...
db73aey

Lubnauer o Gasiuk-Pihowicz: zdrajczyni

- Nie mam sympatii do zdrajców - tak na pytanie o swoje odczucia na temat byłej koleżanki partyjnej odpowiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Komentując start nowej partii Roberta Biedronia stwierdziła natomiast, ze "trudno po 20 latach być świeżą wiosną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer (WP.PL)
db73aey

W sobotnim wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Lubnauer oceniła, że partia byłego posła Ruchu Palikota wbrew nazwie nie jest powiewem świeżości na polskiej scenie politycznej.

- Mamy w tej chwili dużo partii, które mają socjalno-populistyczne programy, a każda ich obietnica jest na koszt samych podatników - powiedziała polityk. Jak dodała, jej partia jest jedyną, która "tak jednoznacznie reprezentuje ludzi, którzy solidnie płacą podatki i budują rozwój tego kraju".

Przewodnicząca Nowoczesnej odniosła się też do postulatu Wiosny mówiącego o bardziej wyraźnym rozdziale państwa od Kościoła. Przyznała, że zmiany w tej kwestii - sprawie religii w szkołach i finansowania Kościoła - są potrzebne, ale nie powinny być częścią "wojny" z tą instytucją.

db73aey

- Rozdział tronu i ołtarza musi się jednak odbyć w pewnym porozumieniu z samym Kościołem - stwierdziła posłanka.

Lubnauer skrytykowała też zakaz handlu w niedzielę, który jej zdaniem miał katastrofalne skutki dla gospodarki.
- Bankrutują małe sklepy, bo dyskonty je zarzynają ofertami promocyjnymi w piątki i soboty - powiedziała polityk. Przypomniała, że jej partia postulowała inne rozwiązanie: zagwarantowanie prawa pracownikom do dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Przeczytaj również: Sondaż. Wiosna zmienia układ sił w opozycji

Zdrada Gasiuk-Pihowicz

Dużo uwagi Lubnauer poświęciła politycznym konkurentom. Kamilę Gasiuk-Pihowicz, byłą koleżankę z partii, oskarżyła o zdradę.

db73aey

- Była przewodniczącą klubu Nowoczesnej i zrobiła wszystko, by go zlikwidować. Inaczej tego nie można ocenić - oceniła.

Zachowanie byłego szefa partii Ryszarda Petru z sylwestra 2016 roku, kiedy w trakcie protestów pod Sejmem wyjechał do Portugalii, skomentowała krótko:

- Nawet nie przyszłoby mi do głowy, by w ten sposób zachować się w takim momencie.

Krytycznie wyraziła się też o szefie PO Grzegorzu Schetynie, stwierdzając, że nie zdołał zbudować szerokiej i stabilnej koalicji łączącej siły opozycyjne.

- Zaufanie łatwo jest stracić, a trudno odbudować - podsumowała szefowa Nowoczesnej.

Przeczytaj również: Nowoczesna chce znieść zakaz handlu w niedzielęę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db73aey

Podziel się opinią

Share
db73aey
db73aey
Więcej tematów