Trwa ładowanie...
d3kynbr

Lubimy "plastikowe pieniądze"

Brak potrzeby noszenia gotówki - to główna zaleta kart bankowych wymieniana przez 45% respondentów z Europy Centralnej i Wschodniej, którzy uczestniczyli w badaniu Europay International. Najczęstsze powody wykorzystania kart to wypłacanie gotówki (45%) oraz zakup towarów (40%).

Share
d3kynbr

Organizacja płatnicza Europay International przeprowadziła badanie w grudniu w siedmiu krajach: Czechach, Chorwacji, Polsce, Rosji, Słowacji, na Węgrzech i Ukrainie.

Z badań wynika, że wykorzystanie kart bankowych rozkłada się równo w większości krajów pomiędzy zakupami a wypłatą gotówki, chociaż Węgry i Ukraina rejestrują znacznie większe wykorzystanie kart bankowych w celu wypłaty gotówki.

Regulowanie rachunków za pomocą kart bankowych nadal jest rzadkością, deklaruje je zaledwie 11% Chorwatów, 4% Słowaków i 3% Polaków.

Brak konieczności noszenia przy sobie gotówki jest uznawany w całym regionie za największą zaletę kart bankowych, przede wszystkim w Słowacji (60%), Czechach (58%) i Polsce (48%).

Europay International oferuje produkty i usługi płatnicze ponad 9 tys. banków członkowskich. Posiadacze 283, 2 mln kart debetowych i kredytowych Europay (Eurocard-MasterCard, Maestro, Cirrus i eurocheque) mają dostęp do europejskiej i globalnej sieci usług płatniczych oraz do europejskiej sieci bankomatów (305,500 bankomatów w 43 krajach). (reb)

d3kynbr

Podziel się opinią

Share
d3kynbr
d3kynbr
Więcej tematów