PolskaLPR rozsyła sztuczne płody

LPR rozsyła sztuczne płody

Naturalnej wielkości model 10-tygodniowego
płodu trafił do skrytek poselskich i do blisko stu
dziennikarzy. Akcja prowadzona przez Ligę Polskich Rodzin jest
częścią protestu przeciwko projektowi ustawy "O świadomym
rodzicielstwie".

Nad projektem ustawy, autorstwa SLD, przewidującym możliwość przerywania ciąży do dwunastego tygodnia bez ograniczeń, w przyszłym tygodniu będzie debatował Sejm.

"Twoje życie też rozpoczęło się z chwilą poczęcia... Liga Polskich Rodzin broni życia" - taki napis umieszczony jest na wieczku pudełka, w którym przekazano posłom i dziennikarzom model płodu. W środku znajduje się ulotka ze stanowiskiem Ligi oraz wyciąg przepisów z projektu ustawy z uwagami LPR.

Zależało nam na tym, żeby przeciętny poseł Kowalski wziął do ręki model 10-tygodniowego dziecka i się zastanowił, chcieliśmy pokazać, że to już jest człowiek - powiedział Paweł Chruszcz z wydziału medialnego LPR. Dodał, że Liga chciała dotrzeć do grupy decyzyjnej - posłów i opiniotwórczej - dziennikarzy.

Oprócz rozsyłania modeli, działacze Ligi zamieścili w prasie regionalnej oraz katolickiej ogłoszenia na temat planowanego projektu i listy protestacyjne.

LPR od dwóch tygodni zbiera podpisy pod protestem do marszałka Sejmu, "aby nie podejmował żadnych kroków zmieniających obecny kształt ustawy o ochronie życia ludzkiego". Podpisy - jak powiedział Chruszcz jest ich już kilka tysięcy - zostaną przekazane w poniedziałek.

W ramach akcji przeciwko propozycji SLD członkowie Ligi założyli stronę internetową "Tak dla życia". "Życie ludzkie, jak potwierdzają naukowcy, rozpoczyna się w chwili poczęcia. Dowiedziono, że odrębność organizmu ludzkiego rozstrzyga się na samym początku rozwoju indywidualnego, już w chwili zapłodnienia" - przekonują działacze LPR na swojej stronie.

Zdaniem Ligi, proponowany projekt ustawy jest sprzeczny nie tylko z "elementarnym poczuciem sprawiedliwości, solidarności i humanizmu, ale także narusza zapisy konstytucji".

Przygotowany przez SLD, w ścisłej współpracy z organizacjami kobiecymi, projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie trafił do Sejmu w marcu ubiegłego roku. Przewiduje możliwość przerywania ciąży, bez ograniczeń, do dwunastego tygodnia. Po tym czasie ciążę można byłoby przerwać, gdyby zagrażała zdrowiu lub życiu kobiety, z powodu nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub w razie, gdyby ciąża była wynikiem gwałtu.

Ponadto projekt zakłada, że kobieta może liczyć na trzykrotne dofinansowanie z budżetu do zapłodnienia in vitro, przewiduje też edukację seksualną już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Obecnie ciążę można przerwać, gdy zagraża ona zdrowiu lub życiu kobiety, płód jest nieodwracalnie uszkodzony, bądź gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)