Trwa ładowanie...
łódź

Łowicka suknia dla miss


Basia Tatara, łodzianka, która od 15 września nosi koronę Miss Polonia 2007, zaakceptowała wstępny projekt stroju narodowego, w którym będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss Earth (Miss Ziemi). Jego finał zaplanowano na 11 listopada w Manili.

Share
Łowicka suknia dla miss
Źródło: Polskapresse
d36fh5d

Ludowa kreacja miss, która właśnie powstaje, nawiązuje do strojów łowickich. Długa suknia z trenem, odkrytymi plecami, wiązaniami i gorsetem, będzie wykonana m.in. z chust łowickich. Kreację uzupełnią dodatki - stylizowane na ludowo długie trzewiki na obcasie, korale i czerwone rękawiczki ze skóry. W długi warkocz miss będą wplecione wstążki.

Projekt sukni stworzyła absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych - Iza Wiąckowska z Warszawy.

d36fh5d

Przymiarki i szycie zajmą około trzech tygodni - mówi projektantka. To będzie bardzo kobiecy stój, który uwydatni doskonałą figurę Basi.

Wystąpię także w sukni wieczorowej i kostiumie kąpielowym - mówi najpiękniejsza Polka. Zabiorę około 20 sukienek, bo wyborom towarzyszą liczne bankiety, pokazy i koktajle.

Garderoba Basi, skompletowana na konkurs piękności, będzie kosztowała co najmniej 40 tys. zł.

Miss Polonia będzie reprezentować Polskę także wiosną na konkursie Miss Universe w Wietnamie - mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk z agencji impresaryjnej, która opiekuje się królową piękności.

d36fh5d

Podziel się opinią

Share
d36fh5d
d36fh5d
Więcej tematów