Trwa ładowanie...
d39e0r5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lotnictwo koalicji dokonało 31 nalotów na cele IS w Iraku i Syrii

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych i ich koalicjantów przeprowadziły w piątek 31 nalotów na pozycje Państwa Islamskiego (IS) na terytorium Iraku i Syrii. Celem ataków były m.in. należące do dżihadystów budynki, pojazdy i systemy pocisków rakietowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-22 Raptor
F-22 Raptor (AFP, Fot: Paul Crock)
d39e0r5

W oświadczeniu połączone dowództwo sił koalicji podało, że na terytorium Syrii przeprowadzono 16 bombardowań, z czego zdecydowana większość miała miejsce w okolicy obleganego przez dżihadystów Kobane. Wokół tego bronionego przez Kurdów miasta zniszczono m.in. dwie duże jednostki IS. Zaatakowano także cele w mieście Ar-Rakka na północy Syrii, które jest uznawane za stolicę kalifatu utworzonego przez IS.

Siły koalicji poinformowały także o 15 nalotach na cele w Iraku. Samoloty zbombardowały m.in. Mosul, Bajdżi i Kirkuk.

W nalotach na IS w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w bombardowania dżihadystów w Syrii zaangażowane jest lotnictwo USA, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich - podało amerykańskie ministerstwo obrony.

d39e0r5

Podziel się opinią

Share

d39e0r5

d39e0r5
Więcej tematów