Trwa ładowanie...
d41qvwh

Lord Buckethead i Elmo. Kto odebrał głosy brytyjskiej premier

Brytyjska premier Theresa May wygrała wybory w swoim okręgu wyborczym w Maidenhead pod Londynem. Ale za swoich konkurentów miała nietypowych kandydatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydaci w okręgu wyborczym Windsor & Maidenhead
Kandydaci w okręgu wyborczym Windsor & Maidenhead (Twitter.com/LordBuckethead)
d41qvwh

Poza May, największym wygranym wyborów w Maidenhead był niejaki Lord Buckethead (Lord Wiadrogłowy), który zdobył 249 z ponad 50 tysięcy oddanych głosów. Lord Buckethead to satyryczny kandydat, który określa się jako "intergalaktyczny lord" który w wolnym czasie zajmuje się "zdobywaniem planet i dominowaniem podrzędnych gatunków". Wśród wyborczych obietnic wymieniał "inwestycje w szkoły, służbę zdrowia, infrastrukturę i inne rzeczy na które głosują ludzie" a także nacjonalizację brytyjskiej piosenkarki Adele.

Dzięki swojemu wynikowi - i ekscentrycznej aparycji - przykuł uwagę mediów podczas oficjalnego ogłoszenia wyników w okręgu, gdzie dzielił scenę z brytyjską premier.

Prawdopodobnie nie jest to pierwszy raz, kiedy Buckethead startował w wyborach. Polityk o tym samym imieniu występował w wyborach w 1987 i 1992 przeciwko konserwatywnym premierom Margaret Thatcher i Johnowi Majorowi. Nie wiadomo jednak, czy była to ta sama osoba, bo - jak zauważa BBC - tak wówczas, jak i teraz miał na głowie wiadro.

Buckethead był jednym z kilku nietypowych kandydatów startujących w okręgu Theresy May. Oprócz niego, byli to m.in. Bobby Smith, mężczyzna występujący w przebraniu muppeta Elmo z "Ulicy Sezamkowej" oraz Hawling 'Laud' Hope z "Official Monster Raving Loony Party" (Oficjalnej Partii Szalonego Bredzącego Potwora, OMRLP). OMRLP jest jedną z najstarszych brytyjskich partii satyrycznych, która wystawia swoich kandydatów w wyborach nieprzerwanie od 1983 roku.

d41qvwh

Podziel się opinią

Share
d41qvwh
d41qvwh
Więcej tematów