Trwa ładowanie...
d1uy01b

Londyn: złodziejsko-rodzinny interes

Wejście na jedną ze stacji londyńskiego metra (AFP)
Jugosłowiański uchodźca znalazł w londyńskim metrze nielegalny sposób na życie. Mężczyzna kierował szajką kieszonkowców. Wszyscy złodzieje są członkami jego 30-osobowej rodziny. Najmłodsze dziewczynki mają zaledwie po siedem lat.

d1uy01b
d1uy01b

34-letni Vaske Besic dostał się do Dover posługując się sfałszowanym chorwackim paszportem jesienią 1999 r. 14-letnia członkini jego gangu, podająca się za 10-latkę, była zatrzymywana ponad 90-krotnie. Inną dziewczynkę, 7-letnią, londyńska policja zatrzymywała 27-krotnie, zaś jej o rok starszą siostrę - 46-krotnie.

Policja nie jest w stanie określić, jaką kwotę ukradła łącznie przestępcza rodzina w ciągu 18 miesięcy swojej działalności, jednak przy zatrzymanych dzieciach znaleziono ponad 2 tys. funtów czyli 2,9 tys. dolarów.

Kieszonkowcy działali zazwyczaj w małych grupach, w bardzo prosty sposób. Część odwracała uwagę ofiary, podczas gdy jeden ze złodziei okradał ją od tyłu.

Szefa gangu widziano wielokrotnie, jak podwoził dzieci luksusowym autem pod stację metra. Aresztowano go jednak tylko raz i to za jazdę pod wpływem alkoholu. (jask)

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj