Trwa ładowanie...
d32sv0e

Łódź. Pożar kościoła św. Andrzeja Boboli. Trwa akcja gaśnicza

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Łodzi. - Sytuacja jest opanowana - poinformował w południe oficer prasowy PSP w Łodzi. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kościół św. Andrzeja Boboli zapalił się w niedzielę rano
Kościół św. Andrzeja Boboli zapalił się w niedzielę rano (Facebook.com, Fot: Parafia św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej)
d32sv0e

Pożar świątyni wybuchł w niedzielę rano. Wiadomo że kościół był pusty w momencie pojawienia się ognia.

"Płonie dach naszego kościoła... Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!!!" - napisali administratorzy facebookowego profilu parafii.

- Pali się konstrukcja dachu. Strażacy mogą działać tylko na zewnątrz budowli. Pożar gaszą z koszy, drabiny i podnośników. Aby zlokalizować zarzewie ognia muszą zdejmować poszycie dachu - powiedział oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak, cytowany przez Radio Zet.

d32sv0e

Zobacz także: Uważaj na choinkę. Nagranie strażaków

Świadkowie alarmują, że żywioł szybko się rozprzestrzenia. Strażacy przyznają, że do południa sytuacja nie była opanowana. Na miejscu pracuje 10 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i dwie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32sv0e

Podziel się opinią

Share

d32sv0e

d32sv0e
Więcej tematów