Trwa ładowanie...
d39e0r5
łódź

Łódź. Nie zrobisz zakupów w Centrum Handlowym Sukcesja. Galeria zostanie zamknięta.

Centrum Handlowe Sukcesja w Łodzi zostanie zamknięte. Od 30 czerwca nie zrobisz tam zakupów. Taka decyzja związana jest z z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź. Centrum handlowe Sukcesja zostanie zamknięte
Łódź. Centrum handlowe Sukcesja zostanie zamknięte (Facebook @Sukcesja)
d39e0r5

Łódź. Centrum Handlowe Sukcesja zostanie zamknięte

Jak przypomina "Dziennik Łódzki" w kwietniu Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia podjął decyzję o postawieniu w stan upadłości Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi przy al. Politechniki. Upadłość obejmuje likwidację majątku dłużnika. To oznaczało, że dni Sukcesji były policzone. Dlatego decyzja o zamknięciu galerii nie może dziwić. W piątek wydano komunikat w tej sprawie.

"Szanowni Państwo. W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte" - przekazały władze centrum handlowego "Sukcesja" w specjalnym komunikacie.

d39e0r5

Łódź. Sukcesja miała problemy finansowe

Centrum Sukcesja od jakiegoś czasu miało problemy finansowe. Sąd musiał ogłosić upadłość spółki. Właściciele chcieli sprzedać galerię handlową nowemu inwestorowi, ale ruchy te zostały zablokowane. Zobowiązania rosły, a właściciele tłumaczyli to m.in. licznymi usterkami.

"Na sytuacji ekonomicznej Fabryki Biznesu zaważył szereg niezależnych od spółki czynników, w tym ogromna liczba – około 6 tysięcy – rozmaitych usterek i wad budowlanych, które sukcesywnie wychodziły na jaw po oddaniu Centrum do użytku" - przekazano w kwietniu w oświadczeniu.

Centrum handlowo - rekreacyjne Sukcesja zostało otwarte we wrześniu 2015 roku. Ma ono ponad 128 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Jest w niej około 160 lokali i 9-salowe kino sieci Helios. Inwestycja ta kosztowała ponad 182 miliony złotych. Był to projekt wpisany przez Urząd Marszałkowski na listę projektów kluczowych dla regionu.

d39e0r5

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39e0r5

Podziel się opinią

Share

d39e0r5

d39e0r5
Więcej tematów