Trwa ładowanie...
d48o15o

Literacki Nobel dla Boba Dylana. Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z laureatem

• Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z Bobem Dylanem • Autorowi tekstów piosenek w czwartek przyznano literackiego Nobla • Amerykański muzyk i tekściarz unika także mediów
Share
Literacki Nobel dla Boba Dylana. Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z laureatem
Źródło: PAP/EPA, Fot: Jim Lo Scalzo
d48o15o

- To bardzo nietypowe - tak trudności z przekazaniem przez telefon werdyktu skomentował członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg.

Zgodnie z tradycją Bob Dylan musi zdecydować, czy przyjmie nagrodę Nobla oraz czy przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu na ceremonię jej wręczenia.

W 1964 roku przyjęcia Nobla odmówił francuski pisarz Jean-Paul Sartre, ale nie zmieniło to werdyktu i jest on oficjalnie zaliczany do grona noblistów.

d48o15o

Jak wyjaśniła rzeczniczka Akademii Szwedzkiej Ulrika Kjellin, do tej pory udało się nawiązać kontakt jedynie z agentem Dylana.

Według szwedzkich mediów w czwartek wieczorem czasu polskiego muzyk koncertował w Las Vegas, nie wspominając o literackim Noblu.

Porozmawiać z Bobem Dylanem dotychczas nie udało się także mediom. O nagrodzie Nobla dla artysty wciąż nie można dowiedzieć się z jego oficjalnej stronie internetowej.

Bob Dylan otrzymał w czwartek nagrodę Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".

d48o15o

Podziel się opinią

Share
d48o15o
d48o15o
Więcej tematów