Trwa ładowanie...

Listonosz okradł 78-letnią mieszkankę Chorzowa

Chorzowscy policjanci zatrzymali nieuczciwego listonosza, który ukradł 1300 zł z przekazu pocztowego. Mężczyzna tłumaczył się trudną sytuacją finansową. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Share
Listonosz okradł 78-letnią mieszkankę Chorzowa
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dqf5lyd

78-latka z Chorzowa cierpliwie czekała na zwrot podatku za 2013 r. Jednak mimo upływu terminu, wciąż nie dostała pieniędzy. Postanowiła skontaktować się z urzędem skarbowym, gdzie poinformowano ją, że cała suma została już wysłana do niej pocztą.

Mieszkanka Chorzowa wybrała się na pocztę, aby dowiedzieć się, co dzieje się z jej pieniędzmi. Tam przeżyła prawdziwy szok, gdy pracownicy powiedzieli jej, że zwrot podatku został jej już dostarczony, a na potwierdzeniu widnieje jej podpis. Kobieta niezwłocznie zgłosiła sprawę na policję.

Szybko okazało się, że potwierdzenie podpisał ktoś inny niż 78-letnia chorzowianka. Policjanci ustalili, że zrobił to 39-letni listonosz, który ukradł 1300 zł z przekazu pocztowego. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - o podrobienie podpisu i przywłaszczenie sobie pieniędzy.

Pracownik poczty przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc się trudną sytuacją finansową i zadłużeniami. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

dqf5lyd

Podziel się opinią

Share
dqf5lyd
dqf5lyd
Więcej tematów