Trwa ładowanie...
d136ivc

Lista leków z importu docelowego - w poniedziałek

Minister zdrowia Grzegorz Opala (PAP)
Obwieszczenie zawierające listę leków sprowadzanych w ramach importu docelowego zostanie podpisane i ogłoszone w poniedziałek - powiedział minister zdrowia Grzegorz Opala. Lista będzie obowiązywać do 1 kwietnia tego roku.

Share
d136ivc

Ministerstwo Zdrowia uważa, że po 1 kwietnia będą już obowiązywać nowe przepisy dotyczące importu docelowego. Stare zostały uchylone z dniem 1 stycznia tego roku na mocy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Opala mówił, że sporządzenie takiej listy niesie ze sobą dużą odpowiedzialność. Podejmując tę decyzję mam świadomość, że dokonuję działań, które muszą rozwiązać trudną sytuację związaną z leczeniem ciężko chorych, ale mogą spowodować skutki ekonomiczne o trudnych do obliczenia rozmiarach - powiedział.

Import docelowy dotyczy leków niezarejestrowanych w Polsce, kierowanych najczęściej do wąskich grup pacjentów. Czasem zdarza się, że producenci nie rejestrują tych leków w Polsce ze względu na to, że uważają popyt na nie za nieopłacalny w porównaniu z kosztami rejestracji. W imporcie docelowym sprowadzane są również takie leki, które dopiero niedawno weszły na rynki innych krajów. (jd)

d136ivc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d136ivc
Więcej tematów