Trwa ładowanie...
do25wfw

Lista lekarzy i studentów medycyny, którzy podpisali się pod "deklaracją wiary"

Już ponad 3 tys. osób podpisało się pod "deklaracją wiary". Na liście tej są zarówno lekarze, jak i studenci medycy. Zobacz listę
Share
Lista lekarzy i studentów medycyny, którzy podpisali się pod "deklaracją wiary"
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
do25wfw

Przeczytaj także list otwarty Wandy Półtawskiej, przyjaciółki Jana Pawła II w sprawie "deklaracji wiary"

Do tej pory deklarację wiary podpisało około 3 tys. osób związanych ze służbą zdrowia. Podpisy były zbierane przez internet, jak również w czasie jasnogórskiego spotkania pracowników służby zdrowia, w których udział wzięli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, rehabilitanci, farmaceuci, a także dyrektorzy szpitali.

Złożyli oni na Jasnej Górze dwie tablice z deklaracją wiary, na których zapisali, że ludzkie ciało i życie, będące darem Boga, są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci. Podpisując ją lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu.

do25wfw

Jak wynika z informacji ze strony internetowej deklaracja-wiary.pl "nie są to podpisy internetowe, a podpisy rzeczywiste". "Lista osób podpisanych jest udostępniona od pierwszych dni akcji, czyli od 14 marca 2014 r. Nigdy nie była tajna, dlatego nie mogła wyciec. (...) Całą akcję koordynuje tylko dr Wanda Półtawska. Nikt więcej. W chwili obecnej kontakt z dr Wandą Półtawską jest niemożliwy. Sztab akcji znajduje się w Limanowej. Osoby w to zaangażowane tylko służą dr Półtawskiej. Nic więcej" - brzmi komunikat na stronie.

do25wfw

Podziel się opinią

Share
do25wfw
do25wfw
Więcej tematów