Trwa ładowanie...

List 9-latki z Poznania zadziałał! Spółdzielnia pozostawi plac zabaw w obecnym miejscu

• Kilka dni temu prezydent Poznania opublikował zdjęcie listu, jaki otrzymał od 9-letniej Antosi
• Dziewczynka prosiła w nim, aby nie likwidowano placu zabaw przy ul. Orężnej, na którym często się bawi
• Spółdzielnia mieszkaniowa, która rozważała przesunięcie placu, poinformowała, że wycofuje się z tego pomysłu

Share
List 9-latki z Poznania zadziałał! Spółdzielnia pozostawi plac zabaw w obecnym miejscu
Źródło: Facebook.com/jacek.jaskowiak
diu5wx2

W poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie listu, jaki otrzymał od 9-letniej Antosi.

"Panie Prezydencie! Właśnie dowiedziałam się od mojej koleżanki z klasy Jadzi, że ktoś chce zlikwidować plac zabaw przy ul. Orężnej, żeby zbudować tam blok. Nie zgadzam się na to. To jedyny plac zabaw w okolicy, bardzo go lubimy i potrzebujemy" - napisała w liście mała poznanianka.

Jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, rzeczywiście Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald", na której terenie znajduje się plac, rozważała przeznaczenie go pod zabudowę mieszkaniową. Plac miałby zostać przesunięty w inne miejsce. Był to jednak tylko pomysł i spółdzielnia jedynie zwróciła się do Wydziału Urbanistyki i Architektury o dopuszczalne warunki zabudowy. Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi zarząd miał rozważyć, czy zgodzić się na inwestycję.

diu5wx2

O liście obszernie informowały media, a na Facebooku ruszyła zbiórka pod petycję popierającą sprzeciw Tosi. Jacek Jaśkowiak, publikując list, zapewnił, że przyjrzy się sprawie, gdy wróci z urlopu. Wygląda jednak na to, że nie będzie musiał. Zarząd spółdzielni odpowiedział właśnie na pismo mieszkańców w tej sprawie, oświadczając, że plac pozostanie w obecnym miejscu.

"Spółdzielnia w swoich działaniach ma zawsze na uwadze interes swoich mieszkańców i w podejmowanych decyzjach uwzględnia wnioski mieszkańców jak i reprezentujących ich organów samorządowych" - czytamy w oświadczeniu. - "Mając na uwadze zaniepokojenie Państwa istniejącą sytuacją, informujemy, iż wniosek w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy zostanie wycofany".

**Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

diu5wx2

Podziel się opinią

Share
diu5wx2
diu5wx2
Więcej tematów