Trwa ładowanie...
d29pwuq

Lisak: PSL de facto nie jest w koalicji

PSL de facto nie jest w koalicji, bo głosuje w Sejmie przeciwko najważniejszym przedłożeniom rządowym - powiedział w piątek szef klubu Unii Pracy, Janusz Lisak.

Share
d29pwuq

"Stanowisko klubu UP jest takie: PSL de facto nie jest w koalicji, gdyż głosuje przeciwko najważniejszym przedłożeniom rządowym, a więc należy ten fakt uznać i zgodnie z nim dalej postępować" - powiedział Lisak.

"Skoro w Sejmie od dłuższego czasu mamy do czynienia z sytuacją, kiedy PSL jest de facto w opozycji, to uważamy, że nie ma żadnego powodu, dla którego uczestnictwo PSL w koalicji, w rządzie, powinno być podtrzymywane" - dodał. Pytany, czy wyobraża sobie dalej koalicję, w której jest i UP, i PSL, odparł: "trudno mi sobie to wyobrazić".

"Wczorajsze zdarzenia (odrzucenie projektu tzw. ustawy winietowej - red.) potwierdzają fakt, że od dłuższego czasu funkcjonujemy jako rząd mniejszościowy, ponieważ we wszystkich ważnych głosowaniach, gdzie PSL ma odrębne zdanie do UP czy SLD, ludowcy głosują jak opozycja. PSL głosuje z nami tylko tam, gdzie jest mu wygodnie" - powiedział szef klubu UP. (jask)

d29pwuq

Podziel się opinią

Share
d29pwuq
d29pwuq
Więcej tematów