Trwa ładowanie...
d13j3du
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Linie Alitalia zawiesiły pilota, który strzelał w domu w powietrze

Włoskie linie Alitalia zawiesiły jednego ze swych pilotów, kiedy otrzymały od prokuratury zawiadomienie, że pilot uczestniczył w incydencie z bronią palną. Podczas świąt pilot w trakcie rodzinnej awantury zaczął strzelać w powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Linie Alitalia zawiesiły pilota, który strzelał w domu w powietrze
(PAP/EPA, Fot: Christoph Schmidt/dpa)
d13j3du

Media ujawniły, że w lutym ten sam pilot siedział za sterami samolotu liniowego, którym leciał z Rzymu do swego domu w Palermo prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Zauważa się, że do zdarzenia doszło niecałe dwa tygodnie po katastrofie samolotu we francuskich Alpach; maszynę linii Germanwings prawdopodobnie celowo roztrzaskał drugi pilot, cierpiący, jak wyszło na jaw, na depresję. Zginęło tam 150 osób.

Włoska prokuratura zawiadomiła o incydencie kierownictwo linii lotniczych, podkreślając zarazem, że nie do niej należy ocena, czy pilot nadaje się do pełnienia swych obowiązków. Dyrekcja linii ogłosiła zaś, że na razie mężczyzna został zawieszony do czasu zakończenia wewnętrznego postępowania na temat tego, co zdarzyło się w jego rodzinnym domu w mieście Todi podczas awantury z matką i bratem. Interweniowali tam karabinierzy; skonfiskowali oni broń, z której strzelił pilot. Toczy się przeciwko niemu postępowanie w sprawie zastraszenia innych osób. Nikomu nic się nie stało.

Wiadomość o tym, co się stało, wywołała we Włoszech dyskusję, w trakcie której dominują głosy o potrzebie wprowadzenia obowiązkowych dorocznych badań psychiatrycznych dla pilotów.

d13j3du

Podziel się opinią

Share

d13j3du

d13j3du
Więcej tematów