Trwa ładowanie...
d2vz5b5
samolot

Limit miejsc w samolotach zostanie zniesiony. Jadwiga Emilewicz podała termin

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że już na początku lipca zniesione zostaną limity dotyczące liczby pasażerów w samolotach. - Od 1 lipca otwieramy w pełni niebo - powiedziała. Dodała, że dotyczy to wszystkich lotów: regularnych i czarterowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Limit miejsc w samolotach zostanie zniesiony. Jadwiga Emilewicz podała termin
Limit miejsc w samolotach zostanie zniesiony. Jadwiga Emilewicz podała termin (PAP)
d2vz5b5

Jadwiga Emilewicz: od 1 lipa otwieramy w pełni niebo

- Od 1 lipca samoloty będą mogły latać już z pełnym składem pasażerów; od 1 lipca otwieramy niebo i pełny skład samolotów będzie mógł się poruszać i Polacy będą mogli z niego korzystać - powiedziała Minister rozwoju podczas briefingu nt. turystycznego ruchu lotniczego z udziałem wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Jarosława Pinkasa. Rozporządzenie, które decyzją rządu znieść ma limity miejsc w samolocie, oczekuje na podpis premiera Morawieckiego.

- Z perspektywy mojej, nadzorującej dział turystyka i rekreacja, to bardzo istotna informacja. Dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadczą usługi turystyki wyjazdowej. Dla tych przedsiębiorstw czartery, które miały być wypełnione w 50 proc. były wydarzeniami nieopłacalnymi. Gdybyśmy zostawili te ograniczenia, Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły - dodała Emilewicz.

d2vz5b5

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 r. "można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc przeznaczonych dla pasażerów określonej w dokumentacji technicznej statku powietrznego". Aktualnie pasażerowie mogą więc zajmować tylko 50 proc. miejsc w samolocie.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vz5b5

Podziel się opinią

Share
d2vz5b5
d2vz5b5
Więcej tematów