Trwa ładowanie...

Lider rosyjskiej opozycji zatrzymany. Aleksiej Nawalny w rękach policji

Policja zatrzymała w Moskwie opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - poinformowała jego rzeczniczka Kira Jarmysz. O swoim zatrzymaniu sam Nawalny napisał także na Instagramie. Opozycjonista miał wziąć udział w spotkaniu ze swoimi zwolennikami w Niżnym Nowogrodzie.

Lider rosyjskiej opozycji zatrzymany. Aleksiej Nawalny w rękach policjiŹródło: PAP/EPA
d4mxl7h
d4mxl7h

- Nawalny został zatrzymany na klatce schodowej (...), gdy miał zamiar jechać do Niżnego Nowogrodu na spotkanie - poinformowała Jarmysz. Zaznaczyła, że chodzi o wiec, na który zgodę wyraziły władze lokalne. Policja ma jednak odmienne zdanie w sprawie zgody na zgromadzenie.

- Powodem zatrzymania w Moskwie Aleksieja Nawalnego jest to, że opozycjonista wielokrotnie wzywał do udziału w zgromadzeniach publicznych odbywających się bez zgody władz - oznajmiła policja. Potwierdzono, że Nawalny został przewieziony na komisariat.

Krytyk Putina

Nawalny to adwokat, bloger i jeden z przywódców protestów w Moskwie w 2012 roku przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml. Od lat walczy z korupcją w Rosji. We wrześniu 2013 roku Nawalny uczestniczył w wyborach mera Moskwy, ustępując tylko obecnemu merowi Siergiejowi Sobianinowi. Wielokrotnie był aresztowany.

d4mxl7h

Nawalny uznawany jest za głównego przeciwnika Władimira Putina w Rosji. Miał nawet plany, aby stanąć do rywalizacji z prezydentem w przyszłorocznych wyborach. Jednak w lutym został uznanym za winnego w procecie dotyczącym defraudacji. Wyrok pozbawił go możliwości ubiegania się o urząd prezydenta Rosji.

Zobacz też: Marsz opozycji w Moskwie. Uczcili Borysa Niemcowa

d4mxl7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mxl7h
Więcej tematów