Trwa ładowanie...

Lider Elektrycznych Gitar wytyka rządowi bzdurne wydatki. Co otwiera listę?

- Lekarze głodują, a rząd wydaje pieniądze na "pomniki głupoty" - stwierdził lider Elektrycznych Gitar, a zarazem neurolog, dr nauk medycznych Kuba Stankiewicz. Lista niewłaściwie wydanych pieniędzy z budżetu jest jednak według niego znacznie dłuższa.

Lider Elektrycznych Gitar wytyka rządowi bzdurne wydatki. Co otwiera listę?Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d4aaqbs
d4aaqbs

Protest lekarzy rezydentów trwa od trzech tygodni. Ich żądania są jasne. Domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat, zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Postulaty te nie dziwią lidera Elektrycznych Gitar. - Wszyscy słyszymy i młodzi lekarze też słyszą propagandę sukcesu, to wiemy dobrze, że budżet jest w świetnym stanie i na wszystko są pieniądze - ironizował Sienkiewicz w Polsat News.

- Nie tylko to widzą i słyszą, ale widzą że wydaje się na wojsko, na 500+, że wydaje się na gaszenie różnych zapalnych sytuacji społecznych i słusznie sobie wyobrażają, że należy ratować służbę zdrowia. I bardzo ciekawe jest przy tym myślenie w kategoriach ekonomicznych - kontynuował.

W ocenie Sienkiewicza, zamiast na służbę zdrowia, pieniądzę z budżetu wydawane są na "pomniki głupoty", czyli pomniki smoleńskie. Drugim obszarem jest armia.

d4aaqbs

- Choćbyśmy wydali 30 procent PKB to i tak nie zależy od tego nasze bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo zależy od polityki kuluarowej, w której obecna ekipa nie jest najmocniejsza, wręcz przeciwnie. Więc młodzi ludzie widzą, na co się pieniądze wydaje i nie można się im dziwić, że protestują - przekonywał artysta.

Sienkiewicz pytał też, ile pieniędzy pochłonęła komisja smoleńska, która - jak mówił - "wielokrotnie już odkryła prawdę".

Zobacz, jak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur:

d4aaqbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aaqbs
Więcej tematów