Trwa ładowanie...
d2h49hg

Libia: ponad 80 imigrantów uratowanych u wybrzeży Trypolisu

Libijska straż przybrzeżna uratowała w środę wieczorem u wybrzeży Trypolisu 84 nielegalnych imigrantów z różnych krajów Afryki - poinformowała libijska agencja Lana. Przewożąca ich łódź popsuła się na północ od tego libijskiego portu.

Share
d2h49hg

Według źródeł w libijskich służbach wszyscy imigranci są zdrowi. "Zostali oni przewiezieni do portu Zawija w zachodniej Libii, gdzie przekazano ich służbom odpowiedzialnym za walkę z nielegalną imigracją" - poinformowano.

W środę prawie 100 imigrantów pochodzących z Afryki subsaharyjskiej uciekło z ośrodka zatrzymań w mieście Gharjan, w północno-zachodniej Libii. Ok. 65 z nich zostało już zatrzymanych przez służby.

Libia, której długość wybrzeża wynosi 1770 km, jest jednym z krajów tranzytowych dla imigrantów pochodzących m.in. ze wschodniej i południowej Afryki. Chcą oni dotrzeć na Maltę albo włoską wyspę Lampedusa.

Ta przeprawa jest bardzo niebezpieczna. Od początku października w dwóch przypadkach utonięć ich łodzi zginęło ok. 400 osób, w tym 360 w pobliżu Lampedusy. Co tydzień setki imigrantów są ratowane przez straż przybrzeżną na wodach Morza Śródziemnego.

d2h49hg

Podziel się opinią

Share
d2h49hg
d2h49hg
Więcej tematów