Trwa ładowanie...
ycipk-271t7f
ycipk-271t7f

Liban: zamachy na ambasady realne czy wymyślone?

Tajne służby Jordanii zapobiegły we współpracy z władzami Libanu zamachom na ambasady krajów arabskich oraz Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych w Bejrucie - poinformowała we wtorek AFP powołując się na przedstawiciela władz jordańskich. Pół godziny później AFP zacytowała anonimowego przedstawiciela służb bezpieczeństwa z Bejrutu, który zdecydowanie zdementował te informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-271t7f

_ Miały to być zamachy na kilka ambasad arabskich w Bejrucie, w tym ambasadę Jordanii, oraz ambasady USA i Wielkiej Brytanii_ - donosiła agencja powołując się na anonimowego urzędnika z Ammanu. Spisek miał być przygotowywany przez grupę ekstremistów islamskich znaną jako Asbat al-Ansar.

Nie wiadomo, które kraje arabskie miały być narażone na zamachy; rozmówca AFP powiedział tylko, że biorą one udział w międzynarodowej koalicji walki z terroryzmem.

Asbat al-Ansar to palestyńskie ugrupowanie o zasięgu lokalnym, działające w Libanie. Jego przywódcą jest Ahmed Abdel Karim al-Saadi, zaocznie skazany w Libanie na karę śmierci za zabójstwo. Ukrywa się prawdopodobnie w jednym z obozów dla uchodźców palestyńskich. Oskarżany jest również o zamachy bombowe w miejscach kultu religijnego i sklepach z alkoholem w latach 1994-95. (miz,reb)

ycipk-271t7f
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-271t7f

ycipk-271t7f
ycipk-271t7f