Trwa ładowanie...

Letnia odsłona Centrum Nauki "Kopernik"

Aktywny wypoczynek nie musi oznaczać wyjazdu z Warszawy. Także w stolicy można utrzymać się dobrej formie, także umysłowej. Jedną z ciekawszych, letnich propozycji jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik, który przygotował ciekawy, letni program dla każdej grupy wiekowej. Prawie codziennie będzie się działo coś ciekawego. Co nam proponuje CNK?

Share
Letnia odsłona Centrum Nauki "Kopernik"
Źródło: WawaLove.pl, fot: Materiały prasowe
d1v151c

Minilaby
Zajęcia w laboratorium biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej odbywają się codziennie oprócz poniedziałków. Można na nich poznać tajemnice kryształów, samodzielnie wyprodukować krem, skonstruować robotycznego szczotkobota i odkryć zwyczaje rosiczek.

Planetarium "Niebo Kopernika"
Na wakacje planetarium przygotowało specjalny, letni program. Jest w nim dużo muzyki - koncerty jazzowe i klasyczne, a także dla najmłodszych. Zapraszamy też na pokazy laserowe i „Konstelację Miłość”, stworzoną specjalnie dla par.

Weekendy w Parku Odkrywców
Park Odkrywców to zielona przestrzeń wokół Centrum Nauki Kopernik, w której można się spotkać, zrelaksować, skorzystać z oferty kulturalnej. Zawsze można tu liczyć na sprawdzone letnie akcesoria. W weekendy czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W sobotnie wieczory chill-out muzyczny, a w sierpniu nocne obserwacje nieba nad Warszawą.

d1v151c

W tym roku zmieniamy park w przestrzeń kreatywnego działania i plenerową galerię sztuki. Gospodarzami większości weekendów są fundacje lub grupy artystyczne, które proponują swój autorski program - warsztaty, zajęcia projektowania, budowa instalacji ogrodniczej, mini targi gastronomiczne, happeningi artystyczne.

28 - 29 czerwca
Fundacja Cohabitat pokazuje, jak budować dom ze słomy i uczy tynkować gliną. Stwórz własną próbkę tynku i poznaj właściwości naturalnych materiałów budowlanych.
5 - 6 lipca
Grupa artystyczna Parque n' szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. CNK zaprasza do wspólnej budowy instalacji artystycznej.
12 - 13 lipca
Święto rocznicy urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.
19 - 20 lipca
W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. Można włączyć się w jej aranżację i wygrać zielony upominek.

W niedzielę mini warsztaty ogrodnicze, których głównym bohaterem będzie mech. Projekt RUNO w przygotowaniu.
26 - 27 lipca
Już niedługo CNK otwiera nową przestrzeń w Koperniku. Z tej okazji zaprasza do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.
2 - 3 sierpnia
"W sobotę usiądź na trawie z Jackiem Gądkiem i zaprojektuj wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stwórz swój własny wiklinowy model".

W niedzielę drewniane owieczki, które pasą się w parku już dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.
9 - 10 sierpnia
W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. Będzie można zbudować makietę Parku Odkrywców i pokazać, co należałoby w nim zmienić lub ulepszyć.
W niedzielę malowanie dźwięków! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, które ustawimy w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.
16 - 17 sierpnia
Cieszące się dużą popularnością zajęcia z budowy latawców na dwa dni znów zagoszczą w Parku. Pod czujnym okiem animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.
23 - 24 sierpnia
W przedostatni weekend lata startuje jarmark z żywnością organiczną. Do tego piknik na trawie.
30 - 31 sierpnia
Pamiątkowe zdjęcie. Fotograf Bartek Warzecha otwiera u nas studio plenerowe, gdzie wykonuje portrety od ręki. Można odwiedzić Park Odkrywców i zabrać ze sobą wyjątkową pamiątkę.
Wszystkie wydarzenia w Parku Odkrywców są bezpłatne. W przypadku złej pogody, mogą zostać odwołane.

d1v151c

Kino Letnie
Kino letnie CNK to piątkowe, bezpłatne spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. Projekcje filmowe rozpoczynają się od krótkich rozmów z ekspertami, którzy opowiadają nam o swoich pasjach i dzielą się wiedzą. Wieczory filmowe poprowadzi Andrzej Szozda, dziennikarz Polskiego Radia i publicysta. Do zobaczenia ambitne, autorskie kino. Oraz pytania, wobec których nie można być obojętnym. Wstęp na pokazy filmowe wolny.

W tym roku CNK zaprasza na dwa cykle tematyczne. W lipcu będzie nim „Raj utracony” - opowieść o ziemskiej szachownicy, na której głównym rozgrywającym jest człowiek. W sierpniu zobaczymy filmy ujęte w cyklu „Zegar życia” - opowiadające o intymnym rozwoju człowieka, od niemowlęctwa do późnej starości. Projekcje i spotkania ze specjalistami odbywają się w każdy letni piątek o godz. 21.00. W przypadku złej pogody, seanse przenosimy do wnętrz Centrum Nauki Kopernik.

Dodatkowe szczegóły znajdziemy na stronach CNK. Centrum Nauki Kopernik mieści sie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20,

d1v151c

Podziel się opinią

Share
d1v151c
d1v151c
Więcej tematów