Trwa ładowanie...
ycipk-29u89r
ycipk-29u89r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Leszek Miller ma plan: mamy na to dwa lata...

Szef SLD Leszek Miller poparł wiosenny termin kongresu Sojuszu. Datę ma wyznaczyć w sobotę Rada Krajowa partii. Nie wykluczył okazjonalnego współdziałania z Ruchem Palikota. Zastrzegł, że o żadnym zjednoczeniu nie ma mowy, zwłaszcza na warunkach lidera RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-29u89r

Podczas swojego wystąpienia na konwencji SLD w Opolu Miller mówił o dwóch możliwych datach kongresu SLD - wiosennej i jesiennej. - Ja osobiście przychylam się do pierwszej koncepcji. Nam potrzebne jest nadanie tempa i dynamiki, rozstrzygnięcie kwestii, które do końca nie są rozstrzygnięte, mam nadzieję, że Rada Krajowa podzieli ten pogląd i spotkamy się pod koniec kwietnia - powiedział.

Zapowiedział też, że wybory nowego przewodniczącego odbędą się w "bardzo nowoczesny sposób" - za pomocą internetu i korespondencyjnie.

- Musimy zrobić coś, czego jeszcze nie robiliśmy - powszechne wybory przewodniczącej, czy przewodniczącego. Żeby to zrobić musimy urealnić nasze stany członkowskie, dokładnie wiedzieć ilu nas jest i gdzie mieszkają nasi ludzie. Głosowanie przez internet będzie polegało na tym, że każdy otrzyma odpowiedni klucz, którym się posłuży, ale ten klucz musi otrzymać w zalakowanej kopercie na adres zamieszkania - tłumaczył przewodniczący.

ycipk-29u89r

- Po 1 maja, kiedy uznamy, że zakończymy wewnątrzpartyjną krzątaninę, po ukształtowaniu się władz wszystkich szczebli, mamy dwa lata - kiedy nie ma żadnych wyborów w Polsce - okres, w którym musimy odbudować naszą siłę, zdobyć nowy elektorat i przystąpić do wyborów do Parlamentu Europejskiego, a potem do parlamentu krajowego i samorządu - podkreślił.

Miller nie wykluczył współdziałania z Ruchem Palikota "przy jednostkowych akcjach". - Tylko - i to mówię z całą stanowczością - o żadnym zjednoczeniu nie ma mowy, zwłaszcza na warunkach Janusza Palikota, zwłaszcza zjednoczeniu, w którym my mielibyśmy przyjąć warunki, które ktoś nam będzie forsował - oświadczył.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29u89r

ycipk-29u89r
ycipk-29u89r