Trwa ładowanie...
d1w3thy
x-news/Storyful

Leszek Balcerowicz: destrukcja wizerunku Polski

• Były premier w TVN24 BiŚ: takiej destrukcji wizerunku, jaka dokonała się w siedem miesięcy, nikt sobie nie wyobrażał
• Jak dodał, "nawet gdyby ktoś z premedytacją chciał tak negatywnie zmienić wizerunek Polski, chybaby tego nie osiągnął"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Balcerowicz
Leszek Balcerowicz (WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d1w3thy

Leszek Balcerowicz odniósł się do pozycji Polski na arenie międzynarodowej. - Takiej destrukcji wizerunku, jaka dokonała się w siedem miesięcy, nikt sobie nie wyobrażał - powiedział.

Dodał, że "z ubolewaniem przyjmuje ten fakt". Jak podkreślił, "nawet gdyby ktoś z premedytacją chciał tak negatywnie zmienić wizerunek Polski, chybaby tego nie osiągnął".

Zdaniem byłego premiera dla Zachodu "atak na Trybunał Konstytucyjny i brutalne przejęcie mediów publicznych i zrobienie z nich tuby propagandowej jest barbarzyństwem". Jak zaznaczył Balcerowicz, dla zachodnich polityków czymś "niesłychanie dziwnym" są też brutalne wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

d1w3thy

- To jest coś niesłychanego, żeby to, co jest w oczach świata wielkim osiągnięciem Polski, że Polska jako pierwszy kraj przyczyniła się do obalenia tego systemu, że miały miejsce wybory 4 czerwca, staje się czymś nieznaczącym - powiedział Balcerowicz.

Dodał, że - jego zdaniem - "nawet najbardziej agresywna propaganda nie zmieni podejścia Polaków do Unii Europejskiej i tego, że miejsce Polski jest we wspólnocie".

d1w3thy

Podziel się opinią

Share
d1w3thy
d1w3thy
Więcej tematów