Trwa ładowanie...

Leśniczy znalazł zaginionego 3,5-latka

Po ponad 16 godz. poszukiwań odnaleziono 3,5-letniego Dawida, który w czwartek po południu zaginął w miejscowości Karolinów w gminie Sulejów k. Piotrkowa Trybunalskiego. Wyziębionego i wystraszonego chłopca w lesie, kilka kilometrów od domu, znalazł leśniczy.

Leśniczy znalazł zaginionego 3,5-latkaŹródło: PAP
d3qr2rs

Leśniczy z Leśnictwa Łazy, który brał udział w poszukiwaniach, odnalazł dziecko w lesie około trzech kilometrów od domu chłopca. Wszystko wskazuje na to, że malec całą noc spędził w lesie, na szczęście cały czas pozostawał w towarzystwie swojego psa, za którym wybiegł z domu.

- To właśnie pies swoim szczekaniem doprowadził leśniczego do zagłębienia w lesie, gdzie leżał skulony chłopiec - relacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Wyziębionego, przemoczonego i wystraszonego chłopca leśnicy okryli swoimi kurtkami i przewieźli go do domu; wezwano karetkę pogotowia.

Chłopcu prawdopodobnie nic poważnego się nie stało, ale lekarz zdecydował o przewiezieniu go do szpitala na obserwację.

d3qr2rs

3,5-letni Dawid był poszukiwany od czwartku. Ostatni raz był wówczas widziany ok. godz. 16.30, gdy wybiegł z podwórka za swoim psem. Rodzina początkowo szukała dziecka na własną rękę; ok. godz. 18 zaalarmowała piotrkowską policję.

Wieś, z której pochodzi chłopiec, otaczają kompleksy leśne. W prowadzonych na szeroką skalę poszukiwaniach uczestniczyło kilkaset osób: policjanci i strażacy z psami i kamerami termowizyjnymi, policyjne śmigłowce, rodzina dziecka i okoliczni mieszkańcy.

d3qr2rs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qr2rs
Więcej tematów