Trwa ładowanie...

Leśniczy w szoku. Niebezpieczne znalezisko w Poznaniu

Policja wpadła na trop osoby, która w lesie w Poznaniu pozostawiła niebezpieczne śmieci. Odpady znalazł leśniczy, a było to m.in. strzykawki, kombinezony medyczne i testy na obecność koronawirusa.
Share
Leśniczy w szoku. Niebezpieczne znalezisko w Poznaniu
Leśniczy w szoku. Niebezpieczne znalezisko w PoznaniuŹródło: Facebook, Fot: Straż Miejska w Poznaniu
d31qx73

Niebezpieczne znalezisko w Poznaniu. W ostatnich dniach w lesie przy ul. Chemicznej leśniczy odkrył pozostawione odpady medyczne.

Poznań. Niebezpieczne znalezisko w lesie

Sprawę zgłosił straży miejskiej w Poznaniu. Jak się okazało, wśród odpadów znajdowały się m.in. rękawiczki, kombinezony medyczne, strzykawki, igły oraz testy na obecność koronawirusa. Zdjęcia niebezpiecznego znaleziska opublikowano w mediach społecznościowych.

d31qx73

Strażnicy miejscy podkreślają, że "niewłaściwe postępowanie z odpadami medycznymi jest przestępstwem". Sprawę zdecydowano skonsultować się z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.

Koronawirus w Polsce. Bolesław Piecha z PiS o nagraniu Andrzeja Piasecznego ze szpitala

"W ocenie Policji zdarzenie to nie wyczerpywało znamion przestępstwa. W takiej sytuacji strażnicy przystąpili do odnalezienia sprawcy" - czytamy w komunikacie straży miejskiej. By znaleźć osobę odpowiedzialną za porzucenie odpadów medycznych, funkcjonariusze spisali daty z wyrzuconych opakowań, a następnie udali się do poznańskich aptek.

d31qx73

Opady medyczne w Poznaniu. Sprawca odnaleziony

W jednej z nich udało się wpaść na trop sprawcy. "Okazał się nim pracownik firmy świadczącej transport medyczny. Mężczyzna ten, zamiast zużyte środki pozostawić na terenie bazy w specjalnych pojemnikach, wyrzucił je na skraju lasu" - informuje straż miejska w Poznaniu.

Mężczyzna został ukarany mandatami na łączną kwotę 1500 złotych. Został też zobowiązany do bezzwłocznego sprzątnięcia odpadów, które porzucił w lesie. Na dowód utylizacji śmieci właściciel firmy transportowej, został zobowiązany do przedstawienia rachunku.

Niebezpieczne odpady medyczne w Poznaniu Facebook
Niebezpieczne odpady medyczne w Poznaniu Źródło: Facebook, Fot: Straż Miejska w Poznaniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31qx73

Podziel się opinią

Share
d31qx73
d31qx73
Więcej tematów