Lepper bierze alimenty

Samoobrona podkupuje kobiety ze stowarzyszeń
walczących o przywrócenie Funduszu Alimentacyjnego. W zamian za
przejście do partii finansuje im wczasy, wystawne obiady, obiecuje
miejsca w poselskich ławach - pisze "Gazeta Wyborcza".

To cios w tysiące samotnych matek i setki tysięcy ich dzieci - mówi Renata Iwaniec, nauczycielka z Tarnowa, która jako pierwsza w kraju założyła stowarzyszenie Zagrożeni Likwidacją Funduszu Alimentacyjnego. Dała tym impuls kobietom z całej Polski, które utworzyły podobne stowarzyszenia w 69 miastach. Działa w nich ok. 40 tysięcy pań - informuje dziennik.

Przypomina on, że najpierw sprzeciwiały się likwidacji funduszu, kiedy przegrały, podjęły walkę o jego przywrócenie. Złożyły w Sejmie obywatelski projekt ustawy, do 21 września muszą dostarczyć jeszcze sto tysięcy podpisów. Jeśli projekt trafiłby pod głosowanie, nie byłby skazany na porażkę. O jego powodzeniu zdecydowałyby najprawdopodobniej głosy SdPl. Wątpliwe, żeby partia Marka Borowskiego głosowała przeciw.

Jednak szansa na zebranie wymaganej liczby podpisów jest niewielka. Stowarzyszenia obwiniają za taką sytuacją Samoobronę. Lepper podkupuje członkinie Zagrożonych. Jego ludzie oferują im wczasy, zapraszają na obiady. Przekupione tymi fantami zasilają szeregi Samoobrony.

Iwaniec: Zebraliśmy tylko 60 tys. podpisów, bo akcja ich zbierania została sparaliżowana w miastach, w których koło naszych stowarzyszeń zaczęli się kręcić ludzie Leppera. Tak jest w Warszawie, Bydgoszczy, na Śląsku. Panie zapewniały mnie, że zbieranie idzie sprawnie. Kłamały.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" - była szefowa warszawskiego stowarzyszenia Damy Radę Beata Jaskulska przez kilka tygodni przekonywała w tarnowskiej centrali, że ma tysiące podpisów i niebawem je dostarczy. W rzeczywistości ich nie zbierała. Informatorzy "Gazety Wyborczej" twierdzą, że to właśnie Jaskulską jako pierwszą kupił Andrzej Lepper. Ona temu zaprzecza.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)