Trwa ładowanie...

Leki, których możesz już nie kupić w aptekach. Ministerstwo Zdrowia ostrzega

Te leki mogą się skończyć w aptekach. Ministerstwo Zdrowia podało listę leków, z dostępnością których może być problem w Polsce. Jeśli ktoś choruje przewlekle i potrzebuje je zażywać, powinien wcześniej zrobić zapasy.

Share
Leki, których możesz już nie kupić w aptekach. Ministerstwo Zdrowia ostrzegaŹródło: Pixabay
d4hzioa

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz leków zagrożonych niedostępnością

Ministerstwo Zdrowia co dwa miesiące aktualizuje listę leków zagrożonych niedostępnością. Na aktualnej obecnie, opublikowanej w drugiej połowie kwietnia 2020, znajduje się aż 312 pozycji. Tyle różnego rodzaju produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych jest zagrożonych brakiem dostępności w Polsce. Zapasy tych leków mogą skończyć się w aptekach.

Leki, których możesz już nie kupić w aptece. Ministerstwo Zdrowia ostrzega

Jak sprawdziliśmy na wykazie leków, sporządzonym przez Ministerstwo Zdrowia, zagrożone niedostępnością na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej są między innymi takie produkty jak Braltus stosowany u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, Euthyrox dla pacjentów z niedoczynnością tarczycy, Effentora przydatna w leczeniu bólu u pacjentów z nowotworami, Xeplion zapisywany w leczeniu objawów schizofrenii, Concerta przyjmowana przez osoby leczone na ADHD, Avamina dla cukrzyków czy Fragmin o działaniu przeciwzakrzepowym. To oczywiście tylko niektóre z nich. Pełna lista leków, których może zabraknąć w Polsce dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Braki w aptekach mogą pojawić się w związku z epidemią koronawirusa, która w niekorzystny sposób wpłynęła także na branże farmaceutyczną.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

d4hzioa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hzioa
d4hzioa
Więcej tematów