Trwa ładowanie...
IAR

Lekarze z Łódzkiego wypowiedzą kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia?

Część lekarzy z regionu łódzkiego, którzy podpisali już umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, chce w poniedziałek złożyć wypowiedzenia tych umów. Uzależniają to od tego, czy minister zdrowia podejmie negocjacje z Porozumieniem Zielonogórskim.
Share
Lekarze z Łódzkiego wypowiedzą kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia?
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
dvcg6cn

Taka decyzja zapadła dziś na spotkaniu, w którym brało udział około stu lekarzy, zrzeszonych w Porozumieniu. Podpisali wypowiedzenia umów i są gotowi je jutro złożyć w NFZ, jeśli minister zdrowia nie podejmie rozmów - poinformował szef Porozumienia Zielonogórskiego w regionie łódzkim, doktor Jarosław Krawczyk. Dodał, że spotkanie zostało zorganizowane spontanicznie przez lekarzy, którzy umówili się przez telefon.

Jarosław Krawczyk nie był obecny na spotkaniu w regionie łódzkim, bo oczekuje w Warszawie na ewentualne podjęcie negocjacji przez przedstawicieli resortu zdrowia. Powiedział jednak, że - według jego wiedzy - najwięcej spośród lekarzy, którzy chcą złożyć w NFZ wypowiedzenia umów, to medycy z regionu piotrkowskiego. Dodał, że Porozumienie Zielonogórskie nie odstąpi od protestu.

Krawczyk powiedział też, że minister zdrowia powinien dążyć do tego, by pacjenci mogli leczyć się tam, gdzie chcą. Zapewnił przy tym, że pacjenci chcą się leczyć u protestujących lekarzy, bo wcześniej składali u nich deklaracje.

dvcg6cn

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zachęcał w niedzielę pacjentów, których przychodnie są zamknięte, do zmiany lekarza rodzinnego. Powiedział też, że nie podejmie negocjacji z Porozumieniem Zielonogórskim, dopóki lekarze nie otworzą gabinetów i przychodni.

Zobacz także: Prezes Porozumienia Zielonogórskiego przeprasza pacjentów

dvcg6cn

Podziel się opinią

Share
dvcg6cn
dvcg6cn
Więcej tematów