Trwa ładowanie...
d1wf7ew

Lekarze w Wołgogradzie walczą o życie 4-miesięcznej dziewczynki rannej w zamachu

Lekarze w Wołgogradzie walczą o życie 4-miesięcznej dziewczynki rannej we wczorajszym zamachu terrorystycznym w trolejbusie. Dziecko znajduje się w ciężkim stanie. W wyniku zamachu zginęło 31 osób, 104 zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczony w zamachu trolejbus, Wołgograd, Rosja
Zniszczony w zamachu trolejbus, Wołgograd, Rosja (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d1wf7ew

Na pomoc w leczeniu do Wołgogradu przybyli specjaliści z Ogólnorosyjskiego Centrum Medycyny Katastrof. Matka małej dziewczynki zginęła podczas wybuchu bomby, dlatego przy dziecku cały czas przebywa ojciec.

W trakcie dwóch wybuchów w Wołgogradzie - na dworcu kolejowym i w trolejbusie - zginęło w sumie 31 osób, a 104 zostały ranne. Jedna piąta rannych jest w stanie krytycznym lub ciężkim. Dotychczas 8 osób zostało przewiezionych na leczenie do szpitali w Moskwie.

Andrej Aleksiejew, lekarz ze szpitala imienia Burdenki w Moskwie mówi, że są szanse na powrót do zdrowia rannych. - Ich stan jest ciężki, potrzebne jest kompleksowe leczenie. Ale wszyscy pacjenci przewiezieni do Moskwy mają dobre rokowania na odzyskanie zdrowia - podkreślił doktor Aleksiejew.

Tymczasem kolejna grupa rannych jest przygotowywana do transportu lotniczego do stolicy Rosji. W Wołgogradzie i innych rosyjskich miastach wczoraj rozpoczęła się akcja dobrowolnego oddawania krwi dla rannych wskutek wybuchów bomb.

d1wf7ew

Podziel się opinią

Share
d1wf7ew
d1wf7ew
Więcej tematów